Finał konkursu im. Wróbelka Literackiego

2021-10-23 10:40:01 (ost. akt: 2021-10-23 11:23:26)
Mirosław Słapik wręcza Wróbelka Literackiego Marii Krajewskiej z Gołdapi

Mirosław Słapik wręcza Wróbelka Literackiego Marii Krajewskiej z Gołdapi

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Maria Krajewska z Gołdapi wygrała konkurs im. Wróbelka Literackiego, na który wpłynęło niemal 250 prac. Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku.
Organizatorem konkursu im. Wróbelka Literackiego był Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku, a jego inicjatorem i dobrym duchem Marek Borawski. Konkurs miał charakter otwarty odbywał się w dwóch kategoriach – poezji i prozy. Uczestnicy mogli nadesłać maksymalnie cztery utwory poetyckie w kategorii poezji lub dwa opowiadania.


Jury w składzie: Janina Osewska, Mirosław Słapik i Wojciech Kass miało do przeczytania 243 utwory nadesłane przez 50 autorów.

Pierwszą nagrodę i statuetkę Wróbelka Literackiego otrzymała Maria Krajewska z Gołdapi (nagroda pieniężna o wartości 800 zł). Drugiej nagrody nie przyznano, a trzecia nagroda trafiła do Agnieszki Kopyckiej z Olecka (600 zł)

Nagrodzony wiersz Marii Krajewskiej („Inka")
Obrazek w tresci

Wyróżnienia:
- Klaudia Purwin z Białegostoku,
- Julia Kulik z Ełku,
- Paweł Kłaczyński z Suwałk,
- Kacper Zduńczyk z Białej Piskiej,
- Wioletta Bogdan z Możnych.

Osoby wyróżnione otrzymały bony towarowe po 400 zł.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5