Śmiertelny wypadek pod Oleckiem [AKTUALIZACJA]

2021-10-20 17:03:00 (ost. akt: 2021-10-21 11:34:13)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dzisiaj około godz. 15 na trasie Giże - Świętajno w powiecie oleckim doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem 39-letniego motorowerzysty. Na miejscu zdarzenia policja prowadzi czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora.
- Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynika, że 39-letni kierowca motoroweru z nieznanych przyczyn jadąc na łuku drogi zjechał na przeciwległe pobocze, a następnie uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia. Policjanci grupy dochodzeniowo - śledczej wraz z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności zdarzenia - wyjaśnia Piotr Krat, rzecznik prasowy KPP w Olecku.

Oleccy strażacy zgłoszenie o wypadku otrzymali o godz. 14.48. Do akcji natychmiast ruszyły 2 zastępy JRG z Komendy Powiatowej PSP w Olecku oraz zastęp OSP Świętajno.

- Strażacy byli pierwsi na miejscu zdarzenia i natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Po chwili dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął dalsze działania medyczne. Niestety mężczyzna zmarł - mówi mł. kpt. Marek Wysocki, rzecznik prasowy KP PSP Olecko.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5