Ginekolog utknął w swoim gabinecie ...

2021-10-17 11:19:06(ost. akt: 2021-10-17 11:35:07)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

Trzeciego dnia oleckich 42. Spotkań ze Sztuką publiczność obejrzała spektakl „Lekarz na telefon” Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna. W niedzielę w sztuce „Niemy kelner” w reżyserii Wojciecha Malajkata zobaczymy Piotra Szwedesa i Mikołaja Roznerskiego.
Ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie z powodu klucza, który złamał się i utknął w drzwiach. Na szczęście, ma przy sobie telefon i to nie jeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, desperacko próbuje pozałatwiać pilne zobowiązania prywatne i zawodowe. Pierwsze drobne kłamstwo pociąga za sobą kolejne i tak dochodzi do ekstremalnego zamieszania....17.10. (niedziela), godzina 17:00
SZTAMA: spektakl „Niemy kelner”
Kompania Teatralna z Warszawy

Czy jesteście Państwo gotowi na niewygodny, ale jakże odprężający śmiech i przerażającą zabawę, aby zweryfikować „wytarte” pojęcia: przyjaźń, szczęście, wolność, prawda? Aby poznać banalny cennik ich kupna i bolesny ich utraty? Kompania Teatralna zaprasza Państwa do pokoju w dziwnym hotelu. Znajdziecie się sam na sam z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, którzy jako zawodowi mordercy pracują, oczyszczając ten świat z niepotrzebnych jednostek. Czekają na następne zlecenie, zabijają tymczasem wyłącznie… wolny czas: prowadzą błyskotliwe i zabawne dialogi, realizując jednocześnie dochodzące do nich „z góry” polecenia i dziwne zamówienia. Prowadząc życie łowcy, znają główną zasadę: „Życie każdego z nas ma na muszce.” Kto kogo ma na niej tutaj? Musicie przekonać się sami. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się skończy? Zapewne brawami, skoro Pintera przedstawią Państwu- Malajkat, Roznerski i Szwedes.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5