Znaleziono niewybuchy w lesie w pobliżu wsi Szeszki

2021-10-15 15:11:56 (ost. akt: 2021-10-15 15:36:25)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Dzisiaj rano w lasie nieopodal miejscowości Szeszki w gminie Wieliczki najpierw znaleziono pocisk artyleryjski, a później patrol saperski natrafił na pocisk przeciwpancerny. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy, które zostaną zdetonowane na poligonie.
- Dzisiaj rano do lasu nieopodal miejscowości Szeszki w gm. Wieliczki został skierowany policyjny patrol Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego w związku z otrzymaną informacją o znalezieniu w lesie pocisku artyleryjskiego. Policjanci zabezpieczyli obszar odnalezienia niewybuchu, a na miejsce został wezwany patrol saperski. Żołnierze przy użyciu wykrywacza metali sprawdzili teren. Okazało się, że obok pocisku pod warstwą runa leśnego, znajduje się drugi, przeciwpancerny. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy które zostaną zdetonowane na poligonie - informuje sierż szt.Piotr Krat z KPP Olecko

Obrazek w tresci

Niewybuch - czyli przedmiot zawierający materiał wybuchowy, który powinien zdetonować, jednak pomimo stworzenia warunków koniecznych do tego procesu nie doszło do wybuchu.

Pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, a także nie przenosić ich w inne miejsca. Kategorycznie nie wolno podnosić, odkopywać, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak zbiorniki wodne. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Rozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadamiajmy, jak duże zagrożenie jest związane ze znalezieniem takiego przedmiotu.

Obrazek w tresci2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5