59-latek aresztowany za podpalenie i usiłowanie zabójstwa

2021-10-12 17:06:39 (ost. akt: 2021-10-13 10:43:57)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców płonącego domu oraz zaangażowaniu służb nie doszło do tragedii. Podpalacz został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz sprowadzenia zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.
W niedzielę (10.10.2021 r.) rano, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olecku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Dąbrowskich w gminie Olecko.

Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Policjanci ustalili, że w chwili pożaru w domu przebywała rodzina tam zamieszkująca, a przyczyną powstania ognia było podpalenie.

- W toku podjętych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą podpalenia był 59-letni współmieszkaniec którego nie było na miejscu w chwili zdarzenia. Po niespełna godzinie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. Sprawca w chwili zatrzymania był pijany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz sprowadzenia zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach - informuje sierż. szt. Piotr Krat z KPP w Olecku.

Dzisiaj (12.10.2021 r.) na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 59-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Więcej o pożarze pisaliśmy tutaj: Pożar stodoły i budynku mieszkalnego

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5