Pamiętajmy o osobach narażonych na wychłodzenie

2021-10-11 14:05:27 (ost. akt: 2021-10-11 14:18:33)

Autor zdjęcia: Policja

Od kilku dni, szczególnie nocami, panują niższe temperatury. Dlatego policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni.
Kiedy na dworze spada temperatura wiele osób jest narażonych na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Osoby bez dachu nad głową nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich i bezpośrednio zagrażają ich życiu i zdrowiu. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową - nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo..

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, abyśmy nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Należy pamiętać, że wychłodzenie organizmu jest bardzo niebezpieczne, a narażeni na nie są nie tylko bezdomni ale i osoby starsze czy osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Kiedy widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy.

Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni. Wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie.
źródło:KPP Olecko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5