Do Andaluzji po najnowsze technologie

2021-10-04 09:12:13 (ost. akt: 2021-10-04 13:59:13)   Artykuł sponsorowany
W tym roku sześciu nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych w Olecku rozpoczęło wakacje od szkolenia w Firmie Arcan w Granadzie. Szkolenie było częścią projektu „Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość” nr 2020-1-PL01-KA102-079185 finansowanego ze środków programu POWER VET z sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, akcja 1 – Mobilność osób uczących się i kadry. Uczestnicy projektu poznali najnowsze zdobycze techniki w modelowaniu 3D, mieli też okazję projektować części maszyn, a następnie złożyć je w całość przy pomocy programu Solidworks. Zapoznano się także z programem Blender i jego możliwościami tworzenia postaci i animacji. W programie tym stworzono prototyp ducha Zamku. Możliwości tego programu będzie można również wykorzystać przy modelowaniu elementów trójwymiarowych i wykonaniu tych modeli na drukarkach 3D.

Teraz nauczyciele będą wykorzystywać swoje umiejętności w ramach zajęć pozalekcyjnych z młodzieżą, interesującą się tą tematyką.

Oprócz niezwykle ciekawych zajęć nauczyciele mieli także okazję poznać kulturę i historię Hiszpanii i samego miasta. Szczególnie w pamięci utkwiła im Alhambra – przepiękny pałac Nasrydów i jej ogrody. Mogli też obejrzeć pokaz tańca flamenco. Ciekawym doświadczeniem była kuchnia hiszpańska, która znacząco różni się od polskiej. Uczestnicy projektu mieli też okazję pojechać do Malagi. Plaża, kąpiele w morzu i palące słońce Andaluzji – to ich niezapomniane wrażenia. Nauczyciele uczestniczyli również w lekcjach hiszpańskiego, na których uczyli się podstawowych zwrotów w tym języku.

Cały pobyt organizowała firma Europuente, z którą szkoła współpracuje już od kilku lat. W listopadzie piękną Granadę będą mogli podziwiać uczniowie m.in. informatycy, którzy w czasie trzytygodniowych staży także będą poznawać tajniki projektowania i animacji 3D.

To nie pierwszy projekt staży zagranicznych, który realizuje szkoła. Uczniowie technikum mechanicznego, informatycznego, fryzjerskiego, budowlanego, handlowego i ekonomicznego oraz szkoły branżowej mieli już okazję uczestniczyć w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech i Hiszpanii, których celem było doskonalenie umiejętności zawodowych.


Obrazek w tresci


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5