Transgraniczna Akademia Sztuk już wkrótce w Olecku

2021-09-22 10:00:30 (ost. akt: 2021-09-22 10:41:43)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM w Olecku

Wielkimi krokami zbliża się Transgraniczna Akademia Sztuk w Olecku czyli warsztaty w ramach projektu „Czar Północy – rozwój wspólnej turystyki festiwalowej Olecka i Gusiewa”.
W październiku 2021 r. instruktorzy z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, w ramach projektu, przeprowadzą cykl warsztatów: muzycznych, masteringowych (w studiu nagrań) i teatralnych. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 młodzież z Gusiewa weźmie udział w warsztatach łącząc się on-line. Zwieńczeniem Transgranicznej Akademii Sztuk będzie wydarzenie teatralne, które zostanie zaprezentowane w Olecku podczas Polsko-Rosyjskiego Festiwalu „Czar Północy” (listopad 2021r.).

Do tej pory, w ramach projektu, odbył się cykl warsztatów zorganizowany przez partnera projektu – Administrację Okręgu Miejskiego Gusiew (Rosja). W dniach 2-4 września br. olecka młodzież wspólnie z kolegami z Gusiewa wzięli udział w warsztatach fotograficznych w ramach Transgranicznej Akademii Sztuk. Było to trzecie i ostatnie działanie warsztatowe w Gusiewie. Wcześniejsze działania w ramach wymiany młodzieży miały miejsce na początku 2020 r. i odbyły się w formie stacjonarnej. Dzieci i młodzież z Olecka odwiedziły Gusiew i wzięły udział w warsztatach ze sztuki cyfrowej i robotyki. Ze względu na obostrzenia sanitarne i sytuacje związaną z COVID-19 uczestnicy wrześniowych warsztatów fotograficznych zdobywali wiedzę w formie zdalnej.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Ponadto, w ramach projektu, wyremontowano i wyposażono prawe skrzydło budynku Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku:
• pracownię muzyczną i studio nagrań - zakupiono m.in.: mikrofony, komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem do rejestracji dźwięku, monitory, odsłuchy;
• garderoby dla artystów;
• toalety, korytarze i klatkę schodową;
• salę wystawienniczą z funkcją konferencyjną (Galeria im. A. Legusa);
• Olecką Izbę Historyczną – zakupiono gabloty multimedialne i audio przewodniki.
Celem projektu jest rozwój turystyki festiwalowej w oparciu o prezentację dziedzictwa kulturowego jako szansa na wzrost społeczno-gospodarczy w polsko-rosyjskim regionie przygranicznym.

Wartość całkowita projektu: 403 443,00 euro.
Dofinansowanie projektu: 361 978,70 euro.
Lider projektu (ROK „Mazury Garbate”): 169 742,30 euro.
Partner projektu (Partner Rosyjski): 192 236,40 euro.

Ta publikacja powstała przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.
Obrazek w tresci

Za treść tej publikacji odpowiada całkowicie Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i w żaden sposób nie może on być traktowany jako stanowisko UE, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5