Podejrzani o pobicie trafili do aresztu

2021-09-15 08:59:19 (ost. akt: 2021-09-15 09:03:01)

Autor zdjęcia: pixabay.com

8 lat pozbawienia wolności grozi 35 i 28-latkowi, którzy pobili jednego z mieszkańców powiatu oleckiego. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.
W minioną sobotę oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z dróg w gminie Wieliczki, leży pobity mężczyzna. Natychmiast we wskazane miejsce pojechał patrol prewencji.

Policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który następnie został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Ełku.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego czynu.

— Kilkanaście minut po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd którym poruszało się dwóch nietrzeźwych mężczyzn. W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że byli to sprawcy pobicia 38-latka. Mężczyźni zostali zatrzymani — relacjonuje sierż. szt. Piotr Krat z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia z skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 35 i 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W związku ze śmiercią pobitego mężczyzny, zarzuty mogą w toku postępowania ulec zmianie.

KPP Olecko, opr. tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5