Kolejny krok ku nowej siedzibie KPP w Olecku

2021-09-13 10:07:39 (ost. akt: 2021-09-13 10:27:30)
Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, burmistrz Olecka Karol Sobczak i Komendant Powiatowy Policji w Olecku mł. insp. Jerzy Kuprewicz na działce, na której ma powstać nowa siedziba KPP w Olecku

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, burmistrz Olecka Karol Sobczak i Komendant Powiatowy Policji w Olecku mł. insp. Jerzy Kuprewicz na działce, na której ma powstać nowa siedziba KPP w Olecku

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Burmistrz Olecka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podpisali akt notarialny, dzięki któremu działka pod budowę nowej siedziby jednostki została przekazana na rzecz Skarbu Państwa. Budynek KPP w Olecku powstanie na działce znajdującej się w rejonie Osiedla Siejnik II.
Budynek odpowiadający wymaganiom lokalnej społeczności, poprawione warunki pracy i służby policjantów oraz zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne – to wszystko ma cechować nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

W 2018 r. Komendant Powiatowy Policji w Olecku zainicjował proces budowy nowej siedziby kierowanej przez niego jednostki. Wszystko po to, by poprawić warunki pracy i służby zatrudnionych tam osób, zwiększyć dostępność i ułatwić kontakt mieszkańców powiatu z policjantami. Już w lutym 2019 r. osiągnięto pierwsze porozumienie i zaakceptowano lokalizację nowej siedziby.

Tego samego roku Rada Miejska w Olecku zmieniła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Starania podjęte przez insp. Andrzeja Żylińskiego kontynuował jego następca mł. insp. Jerzy Kuprewicz. Rokiem przełomowym okazał się być 2021.

We wtorek 7 września burmistrz Olecka Karol Sobczak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek podpisali akt notarialny. Nieruchomość zlokalizowana w obrębie miasta, przy ul. Ełckiej w Olecku, została przekazana na rzecz Skarbu Państwa, dzięki czemu dalsze etapy powstania nowego budynku komendy, będą realizowane w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Kolejny krok to proces inwestycyjny tj. stworzenie programu inwestycji, który zostanie zatwierdzony przez KGP i wszczęcie procedury przetargowej w zakresie projektu i budowy.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy burmistrzem Olecka a Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, inwestycja powinna być zrealizowana
w ciągu 5 lat.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olecki obserwator #3075230 13 wrz 2021 10:34

    Rzadko chwalę publicznie burmistrza i radnych (ten brak pochwał to w dużej mierze ich wina), ale ta inicjatywa jest godna pochwały. Panie Karolu, idźmy tą drogą!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5