Najlepsi w Polsce pływacy długodystansowi walczyli w Olecku

2021-08-03 09:22:53 (ost. akt: 2021-08-03 09:34:37)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

Na wodach Jeziora Oleckie Wielkie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Zawodnicy rywalizowali w sztafetach oraz w wyścigach indywidualnych.
W dwudniowych zawodach w Olecku wzięli udział m.in. medaliści ostatnich Mistrzostw Europy Juniorów Klaudia Tarasiewicz i Jerzy Laryś oraz Aleksandra Bednarek, która kilka dni temu pokonała Kanał La Manche. Startowała też reprezentantka Olecka Aleksandra Chmielewska, która zajęła 5. miejsce na 10 km w stylu dowolnym.


WYNIKI

Sztafeta 3x1250m dowolny
1. IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 1980 Laryś Jerzy 2006 Maciak Julia 2006 Chmielewski Michał 2004 0:45:22
2. MTP Kormoran Olsztyn 2 1980 Kapała Szymon 2003 Kozłowski Konrad 2004 Kraszewska Martyna 2005 0:45:47
3. MKP Szczecin 2004 Myśliwiec Bartosz 2004 Wieczorkowski Nikodem 2004 Tarasiewicz Klaudia 2004 M17 1. 0:46:15

Sztafeta 3x1250m dowolny

M14
13. MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 1 2007 Kozłowski Julian 2007 Jacuk Julia 2007 Kozłowska Antonina 2007 M14 1. 0:55:43
16. UKP Fala Kraśnik 1 2007 Bucoń Paweł 2007 Dzięgielewski Dawid 2007 Sosnówka Milena 2007 M14 2. 0:57:26
17. MTP Kormoran Olsztyn 4 2007 Kraszewska Dominika 2007 Żuchowska Antonina 2007 Matusiak vel Matuszewski 2007 M14 3. 0:57:31

M15
8. MTP Kormoran Olsztyn 3 2006 Kapała Bartosz 2006 Chodań Maciej 2006 Kupis Aleksandra 2006 M15 1. 0:52:05
15. MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 2 2006 Ciechomski Rafał 2006 Baig Sofia 2006 Domański Frańciszek 2006 M15 2. 0:56:30

M16
4. MTP Kormoran Olsztyn 1 2005 Woźniak Piotr 2005 Nowacki Jacek 2005 Sujkowska Roksana 2005 M16 1. 0:46:37
9. MKS Piaseczno 2005 Wiktor Tkacz 2005 Oliwia Samoraj 2005 Franciszek Sobieszek 2005 M16 2. 0:52:22
11. UKP ,,Polonia Warszawa'' 2005 Bolek Stanisław 2005 Wenerski Eryk 2005 Gajcy Natalia 2005 M16 3. 0:53:39

M17-18
3. MKP Szczecin 2004 Myśliwiec Bartosz 2004 Wieczorkowski Nikodem 2004 Tarasiewicz Klaudia 2004 M17 1. 0:46:15
7. MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 3 2003 Dobrindt Mikołaj 2003 Groń Weronika 2003 Strzelecki Wiktor 2004 M17 2. 0:51:30
19. MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 8 2004 Olszewski Jakub 2004 Tomasik Otylia 2004 Dzikowski Mateusz 2004 M17 3. 0:58:42

M19-23
5. MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 5 2001 Muszyński Jakub 2001 Wolska Karolina 2001 Tylicki Mateusz 2001 M19 1. 0:51:21
10. MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 6 1999 Szczepański Kacper 1999 Świąder Patrycja 1999 Macner Michał 1999 M19 2. 0:53:05
18. MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 7 1998 Woźniak Hubert 2002 Witkowska Karolina 2002 Bodzioch Andrzej 1998 M19 3. 0:58:11

PK
1. IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 1980 Laryś Jerzy 2006 Maciak Julia 2006 Chmielewski Michał 2004 0:45:22
2. MTP Kormoran Olsztyn 2 1980 Kapała Szymon 2003 Kozłowski Konrad 2004 Kraszewska Martyna 2005 0:45:47
6. UKP Fala Kraśnik 2 1980 Borsuk Piotr 2003 Ryfka Maja 2006 Wilk Anna 2006 0:51:22

WYNIKI OPEN:

2500m dowolny 14 lat dziewczęta
1. JACUK Julia 2007 MKS ,,Astoria'' Bydgoszcz 0:36:23,96
2. ŻUCHOWSKA Antonina 2007 MTP Kormoran Olsztyn 0:38:46,51
3. SOSNÓWKA Milena 2007 UKP Fala Kraśnik 0:40:13,00

2500m dowolny 14 lat chłopcy
1. PROSZOWSKI Paweł 2007 MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 0:32:15,00
2. BORYCZKA Maciej 2007 MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 0:34:34,00
3. BUCOŃ Paweł 2007 UKP Fala Kraśnik 0:35:47,00

5000m dowolny 15 lat dziewczęta
1. MACIAK Julia 2006 IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 1:10:22,05
2. KUSION Judyta 2006 UKP Unia Oświęcim 1:12:31,10
3. NIKIEL Natalia 2006 MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 1:13:30,58

5000m dowolny 15 lat chłopcy
1. KAPAŁA Bartosz 2006 MTP Kormoran Olsztyn 1:04:56,89
2. BORSKI Mikołaj 2006 UKS Tri-Team Rumia 1:06:41,00
3. CHABOWSKI Nathaniel 2006 UKS Żabianka Gdańsk 1:16:25,13

5000m dowolny 16 lat dziewczęta
1. KOWALSKA Klara 2005 KU AZS UMCS Lublin 1:06:40,86
2. SUJKOWSKA Roksana 2005 MTP Kormoran Olsztyn 1:09:52,48
3. SZALAST Karolina 2005 UKS Tri-Team Rumia 1:10:00,00

5000m dowolny 16 lat chłopcy
1. WOŹNIAK Piotr 2005 MTP Kormoran Olsztyn 1:01:50,82
2. NOWACKI Jacek 2005 MTP Kormoran Olsztyn 1:04:26,23
3. GEISNER Kamil 2005 UKS Wodnik Siemianowice Śląskie 1:04:26,59

7500m dowolny 17-18 lat dziewczęta
1. NOWAK Maja 2003 AZS AWF Warszawa 1:48:39,97
2. HAŁADYN Kamila 2004 UKS SP-149 Łódź 1:51:04,76
3. WIŚNIEWSKA Aleksandra 2004 KU AZS UMCS Lublin 1:55:25,75

7500m dowolny 17-18 lat chłopcy
1. CHMIELEWSKI Michał 2004 IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 1:34:37,76
2. KOZŁOWSKI Konrad 2004 MTP Kormoran Olsztyn 1:35:42,09
3. TOMASZOWSKI Michał 2003 UKS Wodnik Siemianowice Śląskie 1:37:40,07

10000m dowolny kobiety

1. TARASIEWICZ Klaudia 2004 MKP Szczecin 2:22:23,59
2. SIWKO Natalia 2004 KU AZS UMCS Lublin 2:26:35,31
3. BEDNAREK Aleksandra 1998 MKS Jedynka Łódź K19 1. 2:45:07,46
5. CHMIELEWSKA Aleksandra 2006 Międzyszkolny UKS ,,Olimpijczyk'' 3:05:26,56

10000m dowolny mężczyźni
1. LARYŚ Jerzy 2006 IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 2:06:35,81
2. KAPAŁA Szymon 2003 MTP Kormoran Olsztyn 2:11:50,92
3. MYŚLIWIEC Bartosz 2004 MKP Szczecin 2:17:22,74



2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5