Pożar w Mściszewie. Rodzina liczy na Waszą pomoc!

2021-07-28 16:26:38 (ost. akt: 2021-07-29 11:14:43)

Autor zdjęcia: zdj. czytelnika

Pożar domu w miejscowości Mściszewo w gminie Kowale Oleckie. Trwa akcja gaśnicza.
Pożar wybuchł w środę po południu w jednym z domów w miejscowości Mściszewo w gminie Kowale Oleckie.

— Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się piętro oraz poddasze w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru. Akcja gaśnicza trwała około 5 godzin — relacjonują strażacy z OSP KSRG Kowale Oleckie.

Z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej. Niestety budynku nie udało się uratować. Przyczyna pożaru jeszcze nie jest znana. Dom nie nadaje się do zamieszkania i grozi zawaleniem. Starty wstępnie oszacowano na pół miliona złotych. Właścicielem budynku jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Drozd w Kowalach Oleckich. To ona zdecyduje o jego przyszłości, czy zostanie odbudowany. W budynku znajdowały się dwa mieszkania, a w ostatnim czasie mieszkała w nim matka z siedmiorgiem dzieci.

Gmina Kowale Oleckie już zadeklarowała pomoc. Jest pomysł, aby zaadaptować świetlicę na mieszkanie dla pogorzelców.

W serwisie pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.

— Organizuje zbiórkę pieniędzy na pomoc mojej rodzinie, która straciła dom i cały dorobek życia. Pieniądze chcę przeznaczyć na wszelkiego rodzaju środków czystości, żywność, ubrania itp. Dziękuję za pomoc w imieniu mojej rodziny — czytamy w opisie zbiórki.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5