Burmistrz otworzył Przystanek Olecko i przywiązał się do łosia

2021-07-19 14:57:40 (ost. akt: 2021-07-19 15:29:25)
Burmistrz Olecka Karol Sobczak ( pierwszy z lewej) i radny Jakub Dziubiński

Burmistrz Olecka Karol Sobczak ( pierwszy z lewej) i radny Jakub Dziubiński

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W poniedziałek rozpoczął się 28. Przystanek Olecko. Imprezę otworzył burmistrz Olecka Karol Sobczak, po czym „przywiązał się” do łosia, który jest symbolem tej największej letniej imprezy w Olecku.
Pierwszy dzień 28. Przystanku Olecko rozpoczął się od warsztatów artystycznych. Zainteresowanie większością z nich jest tak duże, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie wszyscy mogli w nich wziąć bezpośredni udział, ale każdy może przyglądać się działaniom artystycznym.
Niektóre warsztaty będą trwały przez cały tydzień. Dzisiaj ruszyły warsztaty: Sztuka Ebru (malowanie na wodzie) oraz ilustracja i komiks, które prowadzą Diana Górniak i Aleksandra Sacharczuk, malowania ceramiki i szkła (prowadzenie Zofia Kardel), malowania intuicyjnego/ pouring (prowadzenie Urszula Sadowska-Murawiec) oraz Workshop Rytmu dookoła największego bębna świata (prowadzenie Ryszard Bazarnik).

28. Przystanek Olecko oficjalnie otworzyli burmistrz Olecka Karol Sobczak i radny Jakub Dziubiński z ROK w Olecku, którzy „przywiązali się” do łosia - symbolu Przystanku - kolorowe wstążki. Może to zresztą zrobić każdy chętny. Łoś stoi przy alejce w parku w centrum Olecka.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5