Olecko: Słoneczna i upalna aura usypia czujność kierowców

2021-06-23 09:17:21 (ost. akt: 2021-06-23 09:24:39)
Ładna pogoda, sucha droga sprawia, że za kierownicą czujemy się pewnie i jazdę traktujemy „lajtowo”, co jest zgubne. Oleccy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.
Do pierwszego doszło w poniedziałek 21 czerwca po godz. 14 w miejscowości Gąski na drodze krajowej nr 65. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący motocyklem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. 18-latek z urazem kolana został przetransportowany do szpitala w Ełku. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i jeszcze tego samego popołudnia opuścił szpital.

Obrazek w tresci

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godz. 15 na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka z droga wojewódzką nr 655. Kierujący samochodem osobowym marki Renault, poruszając się od Ełku w kierunku Giżycka, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem ciężarowym marki Mercedes. Kierowcy mieli wiele szczęścia i żaden z nich nie odniósł obrażeń. 44-latek został ukarany mandatem karnym.

Również w poniedziałek, dzięki wzorowej postawie innego uczestnika ruchu drogowego został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Oleccy policjanci po godz. 10 otrzymali zgłoszenie, że na drodze Olecko – Wieliczki kierujący osobowym fordem wjechał do rowu i jest najprawdopodobniej pijany. Kiedy policjanci pojechali na miejsce świadkowie poinformowali ich, że jadąc od strony Wieliczek zauważyli jadący z przeciwka samochód osobowy, którego kierujący zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Po tym kierowca próbował jeszcze wycofać na jezdnię, ale mu się to nie udało. Mieszkaniec gminy Wieliczki widząc całe zdarzenie podszedł do kierującego, aby sprawdzić czy mu nic się nie stało. Wtedy poczuł od niego zapach alkoholu. W związku z tym zabrał kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę. Badanie alkomatem potwierdziło, że 50-latek był pijany. Miał on w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Oleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku. Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5