„Predathlon Family Cup” w Olecku. Czekają nas wielkie emocje!

2021-06-10 09:00:00 (ost. akt: 2021-06-10 09:24:55)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Trwają zapisy do wyjątkowej imprezy rodzinnej, która po raz pierwszy odbędzie się w naszym mieście. W zawodach z cyklu „Predathlon Family Cup” dorosły wraz z dzieckiem będą musieli przebiec 5 km, przejechać rowerem 12 km i przepłynąć kajakiem 5 km. Zawody w Olecku odbędą się w sobotę 19 czerwca.
„Predathlon Family Cup” to nowoczesne wydarzenie sportowe łączące duety z różnych pokoleń. Zmagania będą toczyły się wśród przepięknych oleckich okoliczności przyrody.

Celem zawodów jest nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji, ale również promocja walorów przyrodniczych naszego miasta. Wystartuje maksymalnie 40 par (80 osób). Para może posiadać zestaw dowolny - mama z synem, tata z córką, wujek z siostrzeńcem, brat z bratem, a nawet przyjaciółka z przyjaciółką. Jedyny warunek dotyczy wieku startujących. Starszy zawodnik musi mieć co najmniej 18 lat, zaś młodszy od 8 do 17 włącznie. Tylko tyle i aż tyle, bo kilka kilometrów każda z par będzie miała do wspólnego pokonania. Najpierw około pięciokilometrowy bieg, następnie 12-kilometrowy etap rowerowy i wreszcie, wyczerpujące resztki sił, 5 kilometrów w kajaku na wodach oleckiego jeziora.

Start, strefa zmian i meta oraz całe predathlonowe miasteczko wraz z atrakcjami i strefą gastronomiczną zostaną zlokalizowane na plaży Szyjka, a trasy na Wiewiórczej Ścieżce, m.in. w okolicach Amfiteatru Podzamcze i obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku oraz, ta kajakowa, na jeziorze Oleckim Wielkim.

Zapisać się można na stronie elektroniczne zapisy

Zapraszamy również kibiców (19 czerwca, godz.11). Trasa została zaplanowana tak, aby wszyscy mogli energicznie, z bliska, na każdym z etapów, wspierać okrzykami zawodników. Organizatorami zawodów są: MOSIR w Olecku, Urząd Miejski w Olecku i Fundacja „Kierunek Ultra”.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5