Olecczanin narzeka na nocne malowanie „zebr”

2021-06-09 14:04:47 (ost. akt: 2021-06-09 14:21:23)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Mieszkaniec Olecka narzeka, że firma malująca pasy na przejściach dla pieszych nie przestrzega ciszy nocnej. Kierownik wydziału gospodarki komunalnej prosi o wyrozumiałość i zapewnia, że malowanie przejść dobiega końca.
— Dziś w nocy (trochę przed północą), zostałem obudzony przez pracownika firmy malującej pasy na Pl. Wolności w Olecku, który używał spalinowej dmuchawy do czyszczenia jezdni przed malowaniem. Czy takiej firmy nie obowiązuje cisza nocna — pyta mieszkaniec Olecka.

O komentarz poprosiliśmy Przemysława Drozda, kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Olecku.

— Cisza nocna obowiązuje wszystkich, ale w tym przypadku musimy malować w nocy, bo tylko wtedy mamy dostępne miejsca. W dzień jest z tym problem. Takie malowanie odbywa się raz w roku, a ostatnio nawet raz na dwa lata, więc nie jest to duże utrudnienie, bo przecież malowanie nie trwa przez całą noc w jednym miejscu. Zresztą już nie długo kończymy, więc proszę o wyrozumiałość — wyjaśnia kierownik Drozd.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5