Czarni Olecko zagrają dopiero w Wielką Sobotę

2021-03-28 10:30:00 (ost. akt: 2021-03-28 09:53:37)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W ostatnim meczu kontrolnym podopieczni trenera Adama Wyszyńskiego ulegli 1:3 Romincie Gołdap. Wczoraj mieli zainaugurować rundę rewanżową, ale SKS Szczytno nie dopełnił niezbędnych formalności i mecz został przełożony. W sobotę 3 kwietnia Czarni podejmują Juranda Barciany.
Czarni Olecko przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęli pod koniec stycznia i przez dwa miesiące rozegrali niemal 10 sparingów z wymagającymi przeciwnikami, grającymi w IV lidze i lub będącymi czołowymi drużynami ligi okręgowej. Zmierzyli się m.in.: ze Spartą Augustów, z Mazurem Ełk, Romintą Gołdap, Vęgorią Węgorzewo, Mazurem Wydminy i Wigrami II Suwałki. W miniony wtorek w ostatnim meczu kontrolnym ulegli 1:3 (0:0) Romincie Gołdap, ale zagrali bez pięciu podstawowych piłkarzy. Bramkę dla Czarnych zdobył Jakub Kozłowski.

— Starałem się tak dobierać przeciwników, żeby to były zespoły bardziej wymagające, wyżej notowane i oprócz jednego meczu tak właśnie było — mówi trener Adam Wyszyński. — Uważam, że nasze założenia zostały zrealizowane. Wiadomo, że jesteśmy zespołem typowo amatorskim i czasami z frekwencją bywało różnie, ale jestem bardzo zadowolony z przygotowań. W większości meczów kontrolnych nie byliśmy stroną przeważającą, część z nich przegraliśmy, ale na to wszystko troszeczkę szerzej patrzę. Dałem szansę wszystkim zawodnikom, wprowadziłem trzech chłopaków z juniorów młodszych - Dawida Kosińskiego, Bartosza Gdaka i Jakuba Wyszyńskiego. Prezentowali się naprawdę dobrze i są coraz bliżej 18-tki meczowej i oprócz tego bramkarz Błażej Gabruś, który w najbliższej przyszłości też dostanie swoją szansę.

W rundzie wiosennej w drużynie Czarnych pojawią się też nowe twarze, przede wszystkim Karol Kościuch, który grał m.in. Wigrach Suwałki, a ostatnio w Sparcie Augustów (swego czasu z Elaną Toruń wywalczył awans do ekstraklasy) i na pewno będzie dużym wzmocnieniem. Oprócz niego Patryk Michniewicz, wychowanek suwalskich Wigier, który ostatnio grał w Polonii Raczki oraz w rozgrywkach futsalu. Do drużyny wraca Marek Nowakowski, wychowanek trenera Wyszyńskiego, który przez ostatnie 1,5 roku grał w Olimpii Elbląg oraz Krystian Kuźba.

W sobotę 27 marca Czarni mieli zagrać na wyjeździe z SKS Szczytno, ale mecz został przełożony na późniejszy termin. W sobotę 3 kwietnia o godz. 16 Czarni podejmują Juranda Barciany.

— Przepracowaliśmy bardzo solidnie okres przygotowawczy i myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani, natomiast pierwszy mecz jest zawsze taką niewiadomą — dodaje trener Czarnych.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach klasy okręgowej, zgodnie z ograniczeniami i nakazami wynikającymi z pandemii, wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Wyniki 18. kolejki (27-28 marca)
Cresovia Górowo Iławeckie 3-0 MKS Jeziorany
Orlęta Reszel 2-0 Victoria Bartoszyce
Rominta Gołdap 1-0 Łyna Sępopol
Śniardwy Orzysz - Żagiel Piecki 28 marca, godz.13
DKS Dobre Miasto - Kłobuk Mikołajki 28 marca, godz.13
Vęgoria Węgorzewo - Jurand Barciany odwołany
Omulew Wielbark - Wilczek Wilkowo odwołany
SKS Szczytno - Czarni Olecko odwołany2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5