Sołtys Zatyk liderem naszej akcji "Super Sołtys 2021"

2021-01-14 10:46:15(ost. akt: 2021-01-14 12:46:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Trwa nasz plebiscyt na "Super Sołtysa 2021". Obecnie liderem rankingu regionalnego jest Robert Buraczewski, sołtys wsi Zatyki w gminie Olecko.
Robert Buraczewski jest młodym człowiekiem i sołtysem jest dopiero pierwszą kadencję.
— Nie mam więc długiego stażu, ale staram się ze wszystkich sił, aby funkcję sołtysa pogodzić ze swoimi obowiązkami. Prowadzę własną działalność gospodarczą i myślę, że to mi się jakoś udaje. Bycie sołtysem sprawia mi przyjemność, bo lubię działalność społeczną, która mnie nakręca, zwłaszcza kiedy ludzie są chętni do współpracy, to wtedy razem można coś osiągnąć. Moja wieś jest dosyć trudna, może inne wioski są bardziej zgrane, ale od początku kadencji staram się zintegrować mieszkańców, zachęcam do wychodzenia z własnymi pomysłami. We wsi mamy świetlicę. Wiosną z funduszu sołeckiego wykonamy przy niej plac zabaw, który już mamy ogrodzony. Mamy też zapewnianie od burmistrza, że gmina przekaże wiosce kawałek dodatkowej ziemi, która miała pójść na sprzedaż. Dzięki temu będziemy mogli zagospodarować teren pod kątem rekreacji. Myślimy o boisku. Cały czas zabiegam o remont odcinka drogi prowadzącej od Zatyk do granicy naszej gminy. Teraz głównie zajmuje się odbieraniem telefonów w sprawie odśnieżania i tu też cały czas muszę trzymać rękę na pulsie, bo nie każdy jest zadowolony z odśnieżania i trzeba interweniować w gminie. Jestem zaskoczony, że jestem liderem plebiscytu. To miłe, że mieszkańcy doceniają moje starania i głosują na mnie — mówi Robert Buraczewski, sołtys Zatyk w gminie Olecko.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W ZABAWIE?
Kandydatury na "Super Sołtysa 2021" wraz z uzasadnieniem mogą zgłaszać samorządowcy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz czytelnicy i redakcje mediów Grupy WM. Organizator, układając listy korzysta z ogólnodostępnych spisów znajdujących się na stronach urzędów gmin. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Na zgłoszenia z uzasadnieniem kandydatury czekamy do 19.02. 2021 roku do godziny 15.00.

DO KIEDY TRWA GŁOSOWANIE?

Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59. Koszt jednego sms-a wynosi 2,46 zł brutto.

Konkursy na SuperSołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.
ak

RANKING REGIONALNYCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

SUPER SOŁTYS 2021 - Lista kandydatów z powiatu oleckiego:
(wyniki aktualizowane są na bieżąco)2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5