Przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli i był pijany

2020-10-12 12:28:26 (ost. akt: 2020-10-12 12:38:03)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Niemal codziennie oleccy policjanci odnotowują przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oraz kierujących, którzy swoja postawą stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Nie inaczej było podczas minionego weekendu na drogach powiatu oleckiego.
W niedzielę (11.10.2020 r.) w miejscowości Wieliczki policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiaru prędkości. Około godz. 20:30 funkcjonariusze zauważyli osobowego opla, którego kierujący, w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 133 km/h. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli, wydali polecenie do zatrzymania się, ale kierujący je zbagatelizował i przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, kierujący wjechał na jedną z posesji, gdzie zatrzymali go policjanci. Jak się okazało oplem kierował 27-latek. Ponadto w pojeździe przewoził jeszcze 4 pasażerów. Po zatrzymaniu od mieszkańca gminy Raczki policjanci poczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.
27-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za przekroczenie prędkości będzie odpowiadał przed sądem.

To niestety nie był jedyny kierujący „na podwójnym gazie”. Również w niedzielę przed godz. 9 w Olecku na Alei Zwycięstwa został zatrzymany do kontroli kierowca skody. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 51-latka 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wykazał się także kierujący samochodem osobowym marki BMW. W piątek (09.10.2020 r.) w Olecku na ul. Ełckiej 31-latek w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 52 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Niestety w miniony weekend na drogach powiatu nie obyło się bez wypadku drogowego. W sobotę (10.10.2020 r.) przed godz. 17:00 oficer dyżurny otrzymał informacje, iż w miejscowości Guzy gm. Kowale Oleckie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Opel nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie ze skarpy, gdzie dachował. Pojazdem podróżowały łącznie 3 osoby. Kierowca i pasażer zostali przetransportowani do szpitali w Ełku i Suwałkach.

Przypominamy!
Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również rowerzyści czy piesi, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Oleccy policjanci podczas codziennej służby dążą do ujawniania i eliminowania z dróg kierujących „na podwójnym gazie”. Prowadzą także wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne lecz niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.
Apelujemy również do kierowców, aby jeździli ostrożnie, stosowali się do znaków drogowych, a przede wszystkim dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kostka #2984848 | 10.10.*.* 12 paź 2020 21:43

    chodnik ładny,położony z kostki a jak zarasta trawą po boczkach,jeszcze trochę i będziemy tuptać po trawce.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5