Jechali na "podwójnym gazie"

2020-09-10 08:18:34 (ost. akt: 2020-09-10 08:27:34)
Alkomat

Alkomat

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niemal codziennie oleccy policjanci odnotowują przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Nie pomagają wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne. Na naszych drogach wciąż nie brakuje kierujących „na podwójnym gazie”.
W miniony wtorek pierwszy kierujący „na podwójnym gazie” został zatrzymany po godz. 7:30 w miejscowości Dunajek (gm. Świętajno). 41-latek prowadził motorower mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejny, tym razem kierujący samochodem osobowym został zatrzymany około godz. 8:30 w Kowalach Oleckich. 68-latek prowadził pojazd marki Renault mając w organizmie około 0,7 promila alkoholu.

W środę niestety także nie obyło się bez bezmyślnego kierowcy.

Po godz. 7:00 w Szarejkach (gm. Kowale Oleckie) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 58-latka blisko 0,7 promila alkoholu.

Przypominamy!
Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również rowerzyści czy piesi, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Oleccy policjanci podczas codziennej służby dążą do ujawniania i eliminowania z dróg kierujących na „podwójnym gazie”. Prowadzą także wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne lecz niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Dlatego mundurowi apelują również, aby reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub innego pojazdu. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a także niezwłocznie powiadomić policję.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca #2971263 | 10.10.*.* 12 wrz 2020 09:43

    Sam straciłem prawo jazdy. Wiem jaki to ból... 3 lata zakazu 7500zl grzywny. NIGDY nie wsiądę po przysłowiowym piwie.Lepiej 2 razy się zastanów i wiedz, że ni WARTO!!! Jedź taxi, poproś kolęgę, ale nie wsiadaj po Pijaku i ucz się na błędach innych. Pozdrawiam

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5