Koalicja w Radzie Miejskiej w Olecku nie istnieje

2020-07-14 09:48:07 (ost. akt: 2020-07-14 10:03:27)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Radni, którzy wykorzystali koalicję, by sięgnąć po stanowiska przewodniczących komisji i wiceprzewodniczącej rady, dziś za nic mają koalicyjne ustalenia – twierdzi burmistrz Karol Sobczak.
Po wyborach samorządowych w listopadzie 2018 roku w oleckiej radzie miejskiej burmistrz Karol Sobczak i jego ugrupowanie Olecko Nasze Miasto (6 radnych) zawiązali koalicję ze Zjednoczoną Prawicą Ziemi Oleckiej (4 radnych) oraz z NOE-GO (4 radnych). Łącznie koalicja miała 14 radnych w 21-osobowej radzie.
W opozycji była Mała Ojczyzna Olecko z 7 radnymi.

Przez niemal dwa lata funkcjonowania samorządu sporo się jednak zmieniło i koalicja obecnie praktycznie nie istnieje, co przyznaje już oficjalnie burmistrz Karol Sobczak. Często, w zależności od sytuacji zawiązywane są doraźne sojusze (tak było m.in. w przypadku likwidacji Szkoły Podstawowej w Kijewie). Najbardziej krytyczni wobec działań burmistrza stali się jego koalicjanci z Klubu Radnych NOE-GO (Janina Anuszkiewicz, Adam Chajęcki, Anna Kaczor, Wioletta Żukowska). Również Zjednoczona Prawica nie zawsze stoi murem za burmistrzem Sobczakiem.

- Radni, którzy wykorzystali koalicję, by sięgnąć po stanowiska przewodniczących komisji i wiceprzewodniczącej rady, dziś za nic mają koalicyjne ustalenia, bez przestrzegania jakichkolwiek zasad koalicyjnej współpracy, zapomnieli jakie idee nam przyświecały przy zawieraniu porozumienia. Dziś stanowczo potwierdzam – koalicja nie istnieje, a ja nie podpisuję się pod działaniami radnych klubu NOE GO i Radnego Giełazisa (1 sierpnia 2019 r. złożył rezygnację z członkostwa i z funkcji przewodniczącego klubu Olecko Nasze Miasto – przyp. red.), którzy swoimi decyzjami i zachowaniami podczas komisji i sesji godzą w dobre imię Rady Miejskiej i paraliżują pracę urzędników – napisał na swoim profilu facebookowym burmistrz Karol Sobczak.

Wydaje się więc, że zmiany w Radzie Miejskiej w Olecku są tylko kwestią czasu, choćby na stanowisku przewodniczącej komisji oświaty (jest nią radna Kaczor). Jednak stworzenie nowej koalicji, która w radzie miałaby stabilną większość, nie będzie proste, bo burmistrz Sobczak musiałby m.in. porozumieć się z opozycją. Nie można też wykluczyć innych rozwiązań.


Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sekretarz #2950029 | 83.6.*.* 19 lip 2020 11:31

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Weź pani i zejdź ze stołka, kabarety to w telewizji.

 2. Radna #2949977 | 91.233.*.* 19 lip 2020 08:07

  Jak to za co diety bierzemy. Za marnowanie naszego cennego czasu i pier...e w stołki wynagrodzenie najeży się nam jak psu buda, no nie? Wybraliśta spośród siebie najlepszych, co by was godnie reprezentowali, to tera buźka w kubeł i cicho siećta. Powtarzam raz jeszcze - jesteśmy najlepsze!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wstyd #2949902 | 83.6.*.* 18 lip 2020 21:35

   W nawiązaniu do tytułu artykułu: twierdzę, że to nie koalicja nie istnieje, to Rada Miejska nie istnieje. Wystarczy popatrzeć, wystarczy posłuchać. Żenada, wstyd, tragifarsa. Ludzie, co wy tam robicie?

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  2. Paweł #2949883 | 31.0.*.* 18 lip 2020 19:36

   Haha żeby nie Paweł Giełazis to Sobczak w życiu wyborów by nie wygrał. Ludzie głosowali na niego przez wzgląd na Pawła, który zrobił mu całą kampanię w trakcie której ten obiecywał mu złote góry, że zrobi to zastępcą burmistrza. A tuż po wyborach miał go serdecznie w czterech literach. Ludzie to wiedzą Panie Karolu. I na pewno nie zapomną. A teraz Paweł Giełazis zły, ojej, naprawdę wzruszyła mnie ta historia. Przy następnych wyborach już nie zagłosuje na Sobczaka. Czekamy ma nowych kandydatów

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Najwyższy Czas #2949845 | 83.6.*.* 18 lip 2020 14:20

    My tu chcemy spokoju. Źle wybralismy burmistrza, mamy wielu kiepskich radnych. I tę żabe musimy zjadać keszcze przez 3 lata. Pora na ruch obywatelski, bo mamy już dość chaosu i głupoty w mieście.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (39)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5