Olecczanki wywalczyły dwa medale w Pucharze Europy Juniorów w Mińsku

2019-12-11 22:08:32(ost. akt: 2019-12-11 22:21:00)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Dominika Wojciechowska i Andżelika Dobrzyń, zawodniczki Oleckiej Szkoły Sztuk Walki, wywalczyły brązowe medale w kategorii kumite juniorek do 55 kg w Pucharze Europy Juniorów i Mistrzostwach Europy Seniorów Open w Karate Kyokushin w Mińsku. Z dobrej strony pokazał się Filip Maksimowicz, który debiutował w ME.

W dniach 7-8 grudnia w Mińsku odbył się Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Europy Seniorów Open, w których wzięło udział 608 zawodników z 18 krajów Europy. W Pucharze Europy Olecko reprezentowała ekipa 7 zawodników.

Dominika Wojciechowska i Andżelika Dobrzyń wywalczyły brązowe medale w kategorii kumite juniorek do 55 kg.
Władysław Domelewski zajął 5. miejsce w kategorii kata dzieci, w której wystartowało 20 zawodników.

W Pucharze Europy dobrze zaprezentowali się również pozostali reprezentanci Olecka - po dwie walki stoczyli: Kinga Kuklińska, Piotr Gibowicz, Konrad Dobrzyń i Władysław Domelewski. Martyna Grygo w pierwszej walce uległa zawodniczce z Rumunii.

Po raz pierwszy zawodnik z Olecka wystartował w Mistrzostwach Europy Seniorów Open - najbardziej prestiżowej imprezie karate kyokushin w Europie, podczas której najlepsi seniorzy rywalizują bez podziału na kategorie wagowe i bez żadnych ochraniaczy.

Filip Maksimowicz z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin stoczył bardzo dobrą walkę z doświadczonym zawodnikiem z Rosji, jednym z faworytów turnieju, który został późniejszym medalistą. Walka stała na bardzo dobrym poziomie, a o zwycięstwie przeciwnika Filipa zadecydowało skuteczne podcięcie. Sam start na tym turnieju jest wyjątkowym wyróżnieniem, a dobry występ Filipa świetnie rokuje na przyszłość.

Start możemy zaliczyć do udanych - zawody były bardzo mocno obsadzone, startowali w nich najlepsi zawodnicy Europy i Świata, a zatem cieszymy się ze zdobytych medali i doświadczenia - podkreśla sensei Wojciech Rejterada.