Olecko: Z seniorami o bezpiecznej jesieni życia

2019-12-05 11:29:23(ost. akt: 2019-12-05 11:38:52)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Przedstawiciele oleckiej komendy spotkali się z członkami Klubu Seniora w Świętajnie. Głównym celem spotkania było uświadomienie osób starszych i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.
Debata pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczna jesień życia” odbyła się w środę 4 grudnia (w Klubie Seniora w Świętajnie. Spotkanie otworzył insp. Andrzej Żyliński, który wprowadził seniorów w omawiany temat.

Obrazek w tresci

W dalszej części spotkania poruszane były głównie zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oszustw na szkodę osób starszych oraz zaginięć seniorów. Na debatę zostali zaproszeni również przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Olecku oraz Ratownictwa Medycznego Olmedica w Olecku, którzy omówili z seniorami zagrożenia min. związane z pożarami, zatruciami czadem oraz zachowań w sytuacji nagłych zachorowań.

Obrazek w tresci

Każdy z uczestników spotkania otrzymał odblaski, przy czym policjanci ponownie apelowali o ostrożność i noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu nie tylko w obszarze zabudowanym a także w mieście. Seniorzy otrzymali również ulotki, aby mieli możliwość sięgnięcia do najistotniejszych informacji jak nie stać się ofiara oszustwa.

Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5