Olecko: Pijani kierujący i potrącenie rowerzysty - bilans minionego weekendu

2019-11-25 09:56:00 (ost. akt: 2019-11-25 12:53:44)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie jechali do stłuczki czy wypadku. Niestety naszych drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”.
Nietrzeźwego rowerzystę policjanci ruchu drogowego zatrzymali w miniony piątek (22.11.) po godz. 18:00 w Wieliczkach. 46-latek jechał rowerem mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany dzięki reakcji innego kierowcy. Wczoraj (24.11.) około godz. 19:00 dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z Kowali Oleckich w kierunku Olecka jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący.

Opisany pojazd został zatrzymany przez mundurowych w Sedrankach. Według zgłaszającego kierowca osobowego volkswagena wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i jechał całą szerokością jezdni dlatego zdecydował się powiadomić policję.
Kierowcą zatrzymanego pojazdu okazał się 34-latek. Wstępne badanie urządzeniem AlcoBlow wykazało, że jest on pijany.

Mężczyzna odmówił dalszych badań stanu trzeźwości w związku z czym w szpitalu pobrano mu krew, aby określić dokładną zawartość alkoholu w jego organizmie. 34-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Natomiast w sobotę (23.11.) po godz. 8:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przed godziną 6:00 w Olecku na ul. Gołdapskiej doszło do potrącenia rowerzysty, w wyniku czego do szpitala trafił 35-latek.

Policjanci, którzy wykonywali w tej spawie czynności, ustalili że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, w wyniku czego go potrącił.

Z uwagi, iż 34-latek nie odczuwał żadnych dolegliwości, a wina kierującego była ewidentna, mężczyźni nie powiadomili policji.
Jednak kiedy 35-latek z bólem głowy i pleców trafił do szpitala o zdarzeniu poinformowała jego rodzina. Badanie stan trzeźwości kierującego samochodem jak i jednośladem wykazało, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Policjanci apelują!
W związku z powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oleccy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku. Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych.
Zwracamy również uwagę kierującym, aby jeździli ostrożnie, stosowali się do znaków drogowych, a przede wszystkim dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze. Nieprawidłowe zachowania m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny kolizji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wiem #2824871 | 195.136.*.* 26 lis 2019 15:24

    To komuna rozpiła polaków , pijanym łatwiej manipulować .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5