Kolejne sukcesy oleckich karateków

2019-10-19 15:48:51(ost. akt: 2019-10-19 16:19:36)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Reprezentanci Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin z bardzo dobrej strony pokazali się na międzynarodowym turnieju IKO Podlasie Cup 2019, gdzie zdobyli 20 medali i zajęli 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Tyle samo medali wywalczyli na IX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów, ale tym razem byli najlepsi w klasyfikacji drużynowej.

Oleccy karatecy wywalczyli 20 medali na międzynarodowym turnieju karate kyokushin IKO Podlasie Cup 2019, w którym wzięli udział zawodnicy z 28 klubów z czterech krajów. Ekipa z Olecka zajęła też trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Złote medale zdobyli: Andżelika Dobrzyń (kumite), Kinga Kuklińska (kata), Konrad Dobrzyń (kumite), Maja Dziubińska (kumite), Julia Hołownia (kumite). Srebro wywalczyli: Maja Dziubińska (kata), Julia Hołownia (kata), Piotr Gibowicz (kumite), Martyna Grygo (kumite).
Na trzecim stopniu podium stanęli: Mateusz Gaworski (kumite), Kinga Kuklińska (kumite), Piotr Gaworski (kumite), Olaf Tarasiuk (kumite), Tymoteusz Łukowski (kumite), Paweł Jasiukiewicz (kumite), Dominika Wojciechowska (kumite i kata), Przemysław Murzyn (kumite), Władysław Domelewski (kata), Damian Szargiej (kumite).

Turniej w Białymstoku był pierwszym sprawdzianem oleckich karateków w sezonie jesiennym. Poprzeczkę postawili wysoko przede wszystkim przeciwnicy zza wschodniej granicy, głównie z Rosji, która od wielu lat wiedzie prym w karate na świecie.

Reprezentanci OSSWKK walczyli również w Ciechanowie, gdzie odbył się Ogólnopolski IX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Wystartowało w nim 200 zawodników z 20 klubów. Olecko reprezentowała na zawodach 18-osobowa ekipa. Podopieczni trenera Wojciecha Rejterada nie mieli sobie równych i wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając drugą na podium Ostrołęką i drużynę gospodarzy, która uplasowała się na trzecim miejscu. Oleccy karatecy zdobyli łącznie 20 medali.
Złoty medal wywalczyła Kinga Kuklińska, która pewnie zwyciężyła w kategorii kumite juniorek 16-17 lat do 55 kg i dołożyła do tego srebrny medal w kategorii kata. Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Martyna Grygo w kategorii kumite juniorek młodszych 14-15 lat do 55 kg, Piotr Gibowicz w kategorii kumite juniorów młodszych 14-15 lat do 65 kg, Władysław Domelewski w kategorii kumite dzieci 8-9 lat do 35 kg, Dominik Dziedziach w kategorii kumite dzieci 8-9 lat powyżej 40 kg, Konrad Dobrzyń w kategorii kumite kadetów 10-11 lat do 35 kg (Konrad zajął także drugie miejsce w kategorii kata), Maja Dziubińska w kategorii kumite kadetek 10-11 lat do 40 kg, Przemysław Murzyn w kategorii kumite dzieci 8-9 lat do 40 kg.

Srebrne medale wywalczyli: Damian Szargiej w kategorii kumite juniorów 16-17 lat do 65 kg, Dominika Wojciechowska w kategorii kumite juniorek 16-17 lat do 55 kg (która dopiero w finale uległa swojej klubowej koleżance - Kindze Kuklińskiej), Tymoteusz Łukowski w kategorii kumite dzieci 8-9 lat do 45 kg, Julia Hołownia w kategorii kumite dzieci 8-9 lat do 30 kg.

Na trzecim stopniu podium stanęli: Andżelika Dobrzyń w kategorii kumite juniorek do 55 kg, Mateusz Gaworski w kategorii kumite dzieci do 35 kg, Kamil Smokowski w kategorii kumite dzieci do 30 kg, Paweł Jasiukiewicz w kategorii kumite kadetów do 35 kg, Klaudia Janiszewska w kategorii kumite młodziczek do 50 kg, Jakub Jaremko w kategorii kumite kadetów do 55 kg.

Olecczan nie zabrakło w Siemianowicach Śląskich, gdzie odbyło się ogólnopolskie seminarium karate kyokushin, które poprowadził Alejandro Navarro z Hiszpanii. Sensei Alejandro jest niekwestionowaną legendą karate kyokushin na świecie - do jego najważniejszych tytułów można zaliczyć: mistrzostwo świata, czterokrotne mistrzostwo Europy open (bez podziału na kategorie wagowe), ośmiokrotne mistrzostwo Europy w kategoriach wagowych. Alejandro Navarro należy do najbardziej technicznych zawodników karate na świecie, znaczną część walk w swojej karierze wygrał przez imponujące nokauty głównie szybkimi i precyzyjnymi kopnięciami. Swoją wiedzą podzielił się na seminarium w Siemianowicach, gdzie skupiał się na różnych elementach walki, ale przede wszystkim na stosowaniu technik nożnych na strefę jodan (głowy).
W zgrupowaniu wzięło udział dziesięcioro olecczan, którzy mieli okazję nie tylko uczyć się od Mistrza, ale także potrenować i powalczyć z zawodnikami z innych klubów. W seminarium brali udział: sensei Wojciech Rejterada, Patryk Klimowicz, Dominika Wojciechowska, Andżelika Dobrzyń, Martyna Grygo, Piotr Gibowicz, Piotr Gaworski, Joanna Domelewska, Damian Szargiej, Kinga Kuklińska.