Wernisaż malarstwa Emilii Urbanowicz w Olecku

2019-09-12 20:54:56 (ost. akt: 2019-09-12 21:07:12)
Zapraszamy na wernisaż malarstwa Emilii Urbanowicz, który odbędzie się w piątek 20 września o godz. 18 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku.
Emilia Urbanowicz maluje „od zawsze”. Już jako dziecko pokrywała farbami plakatowymi różne powierzchnię poczynając od płyt pilśniowych a kończąc na ścianach stodoły. Tak powstawały jej pierwsze obrazy. Na długo jednak porzuciła swoje ukochane zajęcie.

Po długich latach przerwy w malowaniu zaczęła ponownie realizować wcześniejsze marzenia i rozwijać swoją pasję. Podziela zdanie Carmie Gallo, że „miłość do tego co robisz, jest paliwem, którego potrzebujesz, żeby dalej pracować, walczyć, dążyć do wymarzonego życia. Pasja ma moc zmieniania twojego świata, a w rezultacie także świata ludzi, z którymi się spotykasz.”
Sama o swoich pracach mówi: „nie wiem czy są dobre czy złe, ja je lubię”. Zawodowo związana z ochroną zdrowia. Położna, pielęgniarka, nauczyciel kadr medycznych a obecnie dyrektor zakładu opieki długoterminowej tzw. Hospicjum w Jaśkach k/Olecka. Łączy w sobie ogromną wrażliwość i zdecydowane, konkretne i racjonalne działanie. Malowanie daje jej siłę, odpoczynek i samozadowolenie.

Wernisaż Emilii Urbanowicz
Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa
20 września (piątek) godz. 18
I piętro ROK "MG" w Olecku

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5