Wernisaż wystawy fotografii Ewy Kozłowskiej

2019-06-12 09:24:59 (ost. akt: 2019-06-12 09:32:05)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

W siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" odbył się wernisaż fotografii Ewy Kozłowskiej pt. "Proust odnaleziony, czyli spotkanie drugiego człowieka."

Ewa Kozłowska na wystawie "Proust odnaleziony, czyli spotkanie drugiego człowieka" zaprezentowała zdjęcia wykonane w Rumunii.

— Rumunię, którą zobaczyłam dziesięć lat temu, najłatwiej jest mi określić poprzez Prousta, jako przeniesienie się w czasie, cofnięcie w przeszłość, do dzieciństwa, do wspomnień i opowieści, do dobrych momentów, które w proustowski sposób przypominają się poprzez zapachy lub wyrwane z pamięci impresje. Odwiedzając rumuńskie wioski pachnące sianem, zamieszkałe przez ludzi, których życie toczy się spokojnie, z dala od pędu i zgiełku wielkomiejskiego, miałam wrażenie spełnionej tęsknoty do przeszłości — mówi Ewa Kozłowska.

Zdjęcia można oglądać w OSA "Zamek" po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem ZST w Olecku.

Ewa Kozłowska, urodzona w Olecku. Laureatka wielu konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Od 2005 do 2009 współpracowała z "Biuletynem Fotograficznym". Autorka poematów prozą. Tłumaczka języka francuskiego. Zrealizowała wiele projektów fotograficznych i wystaw w kraju (m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Olsztynie, Wojnowie, Kowalach Oleckich, Sejnach, Ostródzie, Giżycku, Ełku czy też w Olecku) i za granicą (Francja, Niemcy, Litwa, Chiny, Izrael) oraz publikacji ("Portret - Czukty", "Staroobrzędowcy z Wojnowa", "Paryż-Bruksela", "Proust Odnaleziony", "Portrety mieszkańców Olecka", "Małe Impresje/Les petites impressions", "Barok na Mazurach", „Krótkie historie”).

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5