Olecczanie w czołówce Ełckiej Ligi Szachowej

2019-06-10 20:34:00(ost. akt: 2019-06-10 20:47:31)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

W sobotę 8 czerwca zakończyła się Ełcka Liga Szachowa. Od lutego do czerwca raz w miesiącu w SP nr 4 w Ełku szachiści i szachistki z województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego rywalizowali ze sobą. Wśród nich byli szachiści z MLKS Czarni Olecko.
Zawodnicy sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko - Julia Milewska (SP nr 3 w Olecku) wystartowała w grupie najmłodszej – kl 0-I. W dwóch pierwszych zjazdach wygrała bezapelacyjnie, w kolejnych trzech zajmowała miejsca w czołówce. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęła 1. miejsce. W tej grupie wiekowej sklasyfikowano 22 dzieci.

W grupie wiekowej kl. IV-VI wystartował Maksymilian Hanc (SP nr 3 w Olecku). W końcowej klasyfikacji zajął 3. miejsce. Startowało 49 zawodników.

W najstarszej grupie - kl. ponadgimnazjalne - wystąpił Wiktor Raszkowski (SP nr 4 w Olecku). Wiktor, choć miał prawo zagrać w gr. kl. VIII-VIII, przeszedł do silniejszej, starszej grupy wiekowej. Zagrał tylko w dwóch zjazdach i zajął w generalnej klasyfikacji 7. miejsce. Startowało 15 zawodników.

Natomiast zawodniczka sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko Agnieszka Szałaj w dniach 3-5 maja wzięła udział w turnieju Szachy z Orłem o Puchar Wójta Gminy Kozy koło Bielsko-Białej.
Turniej rozegrano na dystansie 7 rund i tempie 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika. Agnieszka zdobyła 4 punkty i zajęła 14. miejsce, a w dodatkowej klasyfikacji kobiet zwyciężyła.