Wycieczka przedszkolaków do salonu optycznego

2019-03-31 13:40:51 (ost. akt: 2019-03-31 13:43:47)

Autor zdjęcia: Anna

Dzieci z grupy „Sówki” z Przedszkola Niepublicznego "Kubuś i przyjaciele" wybrały się na wycieczkę do zakładu optycznego.
Pan optyk opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz pokazał przybory i przyrządy, które wykorzystuje w swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że jeżeli ktoś ma kłopoty z widzeniem, to koniecznie powinien nosić okulary.


„Sówki” miały możliwość śledzenia etapów powstawania okularów. Dowiedziały się jak dbać o okulary i jakie okulary chronią nasz wzrok przed promieniami słonecznymi Największą atrakcją była możliwość przymierzania i dobierania kolorowych oprawek.

Jednym z celów spotkania było przekazanie wiedzy, wykształcenie w przedszkolakach dbałości o swoje zdrowie oraz kształtowanie właściwych zachowań w szczególności nauka akceptacji rówieśników noszących okulary.

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tygrysek #2707518 | 91.233.*.* 1 kwi 2019 14:00

    Słyszałem że słabe jest te przedszkole i kadra leniwa i nie wspólpracuje z rodzicami .Podobno nic tam się nie dzieje ciekawego (przechowalnia dzieci na czas pracy rodzica) żadnych spotkań z rodzicami, wywiadów podobno nawet pasowanie na przedszkolaka bez rodziców się odbyło ? Prawda to bo się zastanawiam gdzie małą puścić?.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5