Wycieczka do Laboratorium Symulacji Medycznych

2019-03-31 12:59:08 (ost. akt: 2019-03-31 13:38:34)

Autor zdjęcia: Anna

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Kubuś i Przyjaciele” w Olecku uczestniczyły w wycieczce do Laboratorium Symulacji Medycznych w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach.
Dzieci wzięły udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez pracowników laboratorium. Mogły zobaczyć, jak wygląda praca „sztucznego” szpitalnego oddziału ratunkowego. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w poszczególnych ćwiczeniach zaprezentowanych przez trenerów.


Zwiedziły również pomieszczenia szpitalnych sal symulacyjnych takich, jak: sala operacyjna, sala pooperacyjna, pracownia opieki przedmedycznej, sala porodowa itp. W dyspozytorni pod bacznym okiem trenera dzieci ćwiczyły, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zagrażających życiu, np. wzywać pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy. Na ćwiczeniach z pomocy przedmedycznej przedszkolaki uczyły się fachowo bandażować skaleczenie, jak również przyklejać plaster z opatrunkiem, wykonując kolejne etapy.

Za pomocą pulsoksymetru dzieci samodzielnie badały swój puls i natlenienie krwi w organizmie. Brały również udział w charakteryzacji filmowej. Mogły zobaczyć, jak powstają „sztuczne łzy”, jak zrobić ranę itp. Dzieci były pod wielkim wrażeniem. To było prawdziwe „czary mary”. Ponadto przy pomocy stetoskopu słuchały, jak bije serce kolegi.

Dużo emocji było podczas trzymania noworodka na rękach. Na koniec miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem symulatora ambulansu, do którego mogły wejść i zobaczyć jak wygląda w środku.

Była to wspaniała przygoda wnosząca wiele wiadomości, wrażeń i emocji.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AniaB

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5