Oleccy licealiści z wizytą u prezydenta

2019-02-24 10:29:37 (ost. akt: 2019-02-24 13:25:32)

Autor zdjęcia: Archiwum I LO w Olecku

Uczniowie klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku oraz Społecznego Liceum STO spotkali się z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem. Spotkanie było bardzo inspirujące.

Prezydent Andrukiewicz przekazał młodzieży wiele cennych rad i wskazówek, opowiedział o wybranych zadaniach wykonanych na rzecz miasta podczas piastowania urzędu prezydenta.
Dzięki licznym monitorom umieszczonym w urzędzie była również możliwość obejrzenia panoramy miasta i sytuacji panującej na ulicach, przy różnych urzędach i instytucjach.

Tego dnia młodzież spotkała się również z dziekanem Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania doktorem Karolem Kowalewskim, który przekazał wiele szczegółowych informacji o kierunkach studiów i możliwości studiowania na tej uczelni. Uczniowie obejrzeli sale wykładowe, aulę, salę gimnastyczną, siłownię i inne pomieszczenia uczelni.

W trakcie pobytu w Ełku uczniowie zdążyli skorzystać z lodowiska i obejrzeć film w kinie.

Inicjatorem spotkań oraz opiekunem była nauczyciel języka polskiego Mariola Pezowicz, ponadto opiekę nad młodzieżą w czasie wyjazdu sprawowali nauczyciel geografii Zbigniew Stefanowski i nauczyciel religii ks. Arkadiusz Gutowski.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5