Olimpijczycy w I LO w Olecku

2019-02-22 22:54:51 (ost. akt: 2019-02-22 22:56:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku z powodzeniem startują w olimpiadach przedmiotowych.
Aż pięć uczennic naszej szkoły przeszło do kolejnego etapu - okręgowego- Olimpiady Literatury i Języka Polskiego! Są to: Róża Maria Stankiewicz kl.IIc, Anna Nalewajko kl. IIIb1, Klaudia Kapuścińska kl. IIIb2, Michalina Bałazy kl.IIIb1, Dominika Omilian kl. IIIb1. Już od dawna wśród olimpijczyków z języka polskiego, nie było tylu reprezentantów naszego LO! Opiekunem merytorycznym jest Emilia Przemielewska

Cezary Białowąs - uczeń klasy III A - zakwalifikował się do eliminacji okręgowych w XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Eliminacje odbędą się 7 marca 2019 r. w SGH w Warszawie. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Uczennice klasy I A: Emilia Czajewska, Magdalena Dobruch i Kinga Leonarczyk wzięły udział w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Zespół uczennic zakwalifikował się do II etapu olimpiady, który odbędzie się 15 marca 2019 r. w Olsztynie. Zainteresowanie olimpiadą było duże, do I etapu przystąpiły zespoły z 42 szkół z województwa warmińsko - mazurskiego. W kolejnym etapie rywalizować będzie 20 zespołów.
Opiekunem merytorycznym uczniów jest Teresa Woźniak, nauczyciel przedsiębiorczości.
źródło: I LO w Olecku

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5