Panasewicz siądzie na swojej ławeczce

2018-07-18 09:11:00 (ost. akt: 2018-07-18 09:15:33)
Janusz Panasewicz w Olecku podczas realizacji teledysku

Janusz Panasewicz w Olecku podczas realizacji teledysku

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Janusz Panasewicz będzie miał w Olecku swój pomnik. Odlana w brązie rzeźba przedstawia wokalistę Lady Pank siedzącego na ławeczce. W piątek 20 lipca zostanie odsłonięta.
Uchwałę w tej sprawie podjęli miejscy radni. Kilka miesięcy temu zapytaliśmy samego zainteresowanego, co sądzi o ich decyzji.

— Moje zdumienie trwa cały czas. Nie wiem, jak żyć, mając pomnik za życia — powiedział nam pół żartem, pół serio Janusz Panasewicz. — W zasadzie to przyjemne dla mnie uczucie, choć przyznam, że trudno mi się do tego odnieść, bo trochę się z tym głupio czuję. Nie umiem jeszcze z tym się oswoić. Miłe jest też to, że uchwała została przyjęta bez głosu sprzeciwu, tylko nieco martwią mnie koszty. Mam nadzieję, że uda się to zrobić oszczędnie — podkreśla. I dodaje: — Zastanawiam się, co będę czuł, gdy siądę na tej ławeczce obok siebie.

„Janusz Panasewicz jest współcześnie najbardziej znaną osobą pochodzącą z Olecka. W mediach wypowiada się zawsze pozytywnie o naszym mieście, promując je. (...) Rzeźba pomnikowa odlana w brązie, przedstawiająca jego postać siedzącą na ławeczce usytuowanej w centrum Olecka na placu Wolności będzie przypominać mieszkańcom, a odwiedzających nasze miasto informować, że jest to artysta związany z Oleckiem. (...) — tak brzmiało uzasadnienie do uchwały przygotowane przez burmistrza.

— Myślę, że nie należy tego traktować jako pomnik, a bardziej jako atrakcję turystyczną — mówi burmistrz Wacław Olszewski. — Jednocześnie będzie to oddanie hołdu panu Panasewiczowi za promowanie naszego miasta.

Wokalista przyjedzie do Olecka, żeby osobiście odsłonić ławeczkę. Zrobi to w piątek 20 lipca o godz. 14 na pl. Wolności. A potem zagra z zespołem Lady Pank.
zm

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kropny #2540323 | 83.9.*.* 20 lip 2018 21:10

  głodnemu chleb na myśli, pataszonie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. hej #2540132 | 37.248.*.* 20 lip 2018 15:41

  a wacek z reką koło jaj przemawia do ludzi, czy to ładnie, oj nie wypada dla burmistrza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan #2539929 | 83.9.*.* 20 lip 2018 09:44

  Zamiast jeździć wielkim zdezelowanym autobusem i narzekać, że się nie opłaci, to niech ktoś to robi małym busem, mniej spalania paliwa, szybsze tempo jazdy. Może ktoś z taksówkarzy podłapie temat?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. marqs #2539903 | 37.47.*.* 20 lip 2018 08:45

  Tej wladzy to juz kompletnie sie smiglo urwalo. Zabawne, ze odsloniecie nikomu niepotrzebnego pomnika zbiega sie w czasie z likwidacja JEDYNEGO polaczenia MPK w miescie. Tym samym dziesiatki, jak nie setki schorowanych, starszych ludzi min z siejnika, okolic kosciuszki, goldapskiej zostalo komunikacyjnie odcietych od zalatwienia swoich podstawowych potrzeb, czyli przede wszystkim wizyty w przychodni, aptece, odwiedzin najblizszych na cmentarzu. Malo kogo z seniorow stac, aby kilka razy w tygodnu poruszac sie taksowka, zwlaszcza, ze bardzo czesto sa to osoby samotne i bardzo ubogie. O mlodziezy ze szkol srednich nie wspominam. trudno, przejda sie w sniegu i deszczu do szkoly. Przynajmniej maja zdrowe nogi. Udanego odslaniania pomnika Panstwu zycze. A co po niektorym przypominam, ze otrzymanie od spoleczenstwa mandatu do rzadzenia to przede wszystkim psi obowiazek rozwiazywania najbardziej palacych potrzeb ludzi, a przede wszystkim ludzi wymagajacych szczegolnej opieki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Maria zaradna #2539619 | 83.9.*.* 19 lip 2018 16:19

   taaak, i niech łyknie co nieco, lepiej się dogada, a jakie pomysły będą :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5