Stop przemocy wobec kobiet. Konferencja w Olecku

2017-12-06 12:00:00(ost. akt: 2017-12-06 14:04:35)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Trwa kampania „Biała Wstążka”, której celem jest walka z przemocą wobec kobiet. Włączyły się w nią PCPR oraz Komenda Powiatowa Policji, które w piątek (8.12) organizują debatę społeczną „Dom to nie ring – przemocy mówimy nie!”
Kampania „Biała Wstążka” jest największym na świecie przedsięwzięciem mającym powstrzymać przemoc wobec kobiet. Prowadzona jest w ponad 55 krajach. Jej symbolem jest właśnie biała wstążka.

W kampanię włączyły się również Komenda Powiatowa Policji oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku, które w piątek 8 grudnia o godz. 11 zapraszają do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku na debatę społeczną pod hasłem „Dom to nie ring – przemocy mówimy nie!”

— Policjant niejednokrotnie stanowi pierwsze ogniwo w systemie pomocy osobom uwikłanym w „piekło domowego życia w agresji”. Zdarza się, że pierwszy telefon na policję z prośbą o pomoc jest też pierwszym krokiem w walce z przemocą. Telefon ten też wiąże się niejednokrotnie z olbrzymim wstydem i strachem oraz obawą dzwoniącej kobiety, czy aby na pewno powinna o swoich problemach mówić jakby nie było obcym osobom. Stąd potrzeba wśród funkcjonariuszy szczególnej wiedzy i wrażliwości, na skrajne emocje często nieracjonalne zachowanie u osób doświadczających przemocy, podczas podejmowanej interwencji — mówi Justyna Sznel, oficer prasowy KPP w Olecku.

Skali problemu przemocy wobec kobiet na pewno nie odzwierciedlają statystyki, ale tylko w tym roku na terenie powiatu oleckiego odnotowano 108 interwencji domowych (do 31.10) związanych z przemocą, podczas których zastosowano procedurę „Niebieskiej Karty”.
ZM
Obrazek w tresciKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. why #2392308 | 91.233.*.* 6 gru 2017 23:42

  Stop przemocy. Jestam za akcją ale nie pod hasłem "wobec kobiet". Kobiety mogą i niejednokrotnie są oprawcami a nie ofiarami i może tu jest ciężej poprosić o pomoc bo kto w to uwierzy. A w opisywanych przypadkach to dzieci trzeba ratować z tych rodzin dorosły czy to kobieta czy mężczyzna powinien sobie poradzić, przynajmniej na tyle by poprosić o pomoc. Dzieci mogą nie dać rady o tę pomoc poprosić. Dajmy im wsparcie i jeżeli chodzi o przemoc to nie wybierajmy wygodnych dla feministek tematów. Szanujmy kobiety ale kobiety szanujcie mężczyzn i swoje dzieci w przemocy to je macie chronić a nie o siebie. Wy wszyscy co stosujecie przemoc niezależnie od płci krzywdzicie tych których powiniście kochać - najbliższych

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 2. Czy #2392216 | 188.146.*.* 6 gru 2017 21:46

  ogólnoświatowa akcja skierowana jest też do uchodźców, którzy ubogacają kobiety kulturowo kiedy i jak chcą. I złego słowa nie można powiedzieć bo zaraz rasizm, ksenofobia albo nawet faszyzm.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. oletczanin #2391989 | 37.47.*.* 6 gru 2017 17:05

  widać ze nie bije tej kobiety zero krwi

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. anka #2391913 | 195.136.*.* 6 gru 2017 15:30

   Co to jest ta procedura niebieskiej karty? Pijacy, awanturnicy jak szaleli przed przyjazdem wezwanych policjantów , tak szaleją po ich odjeżdzie.Nie robią nic, aby pomóc krzywdzonym, wyzywanym, a powinni.Zeby głośniej było , to konferencje jakieś organizują.Wielkie halo, podobnie, jak spotkanie seniorów z dzielnicowymi, pic na wodę fotomontaż.Dobrze by było , żeby dzielnicowy jeden z drugim pokazali się chociaż raz w roku na osiedlu, może wtedy byłoby ciszej w niektórych chałupkach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5