Olecko: Nietrzeźwi i nieostrożni kierowcy! Weekend na drogach powiatu

2017-08-21 11:20:51 (ost. akt: 2017-08-22 09:16:34)

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Nadal wśród kierowców poruszających się po drogach powiatu znajdują się tacy, którzy za nic mają przepisy prawa, ale także życie, zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych. W miniony weekend oleccy policjanci odnotowali kolejne wypadki drogowe, liczne kolizje oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.
W miniony piątek (18.08) po godz. 16:30 w Olecku na ul. Gołdapskiej oleccy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od Marka K. zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany również w piątek po godz. 20:00 na ul. Gołdapskiej. Mariusz K. kierował motorowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem.

Z kolei do pierwszej kolizji drogowej doszło w minioną sobotę (19.08) po godz. 10:00 na drodze Cimochy – Raczki. Jak ustalili policjanci, wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen, z lewego pobocza, wbiegła sarna. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

W tym samym dniu około godz. 16:00 w Olecku na ul. Jeziornej. Kierowca renault nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania, w wyniku czego uderzył w zaparkowany pojazd marki Skoda, w którym znajdowała się jedna osoba. Edward R. został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

W sobotę, około godz. 17:30 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze Olecko – Sedranki. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce, kierujący osobowym audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę ochronną i zatrzymał się na lewym poboczu. Łukasz M. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Do ostatniego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (20.08) po godz. 19:00 w Olecku na Placu Wolności. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pasażer wysiadający z samochodu osobowego marki Honda, nie upewnił się czy obok nie jedzie inny pojazd, w wyniku czego uderzył w przejeżdżającego volkswagena.
Jarosław S. został pouczony.

Jak już informowaliśmy do wypadków drogowych doszło niemal w tym samym czasie w miniony piątek.

Przed godz. 21:00 na ul. Wojska Polskiegokierujący samochodem renault potrącił 76-latkę znajdująca się na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazu głowy oraz miednicy i została przetransportowana do szpitala w Ełku. Kierujący był trzeźwy.

Drogie zdarzenie drogowe miało miejsce kilka minut po 21:00 na obwodnicy Olecka. Kierujący samochodem osobowym marki Dacia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu osobowym audi. W wyniku zdarzenia do szpitala w Olecko, Ełku i Suwałkach trafiło aż 7 osób.

W związku ze zdarzeniami na drogach policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek! Ponadto proszą kierujących, aby dostosowywali prędkość do warunków drogowych i zwracali uwagę na oznakowania (znaki poziome i pionowe) drogi oraz zachowywali szczególną ostrożność podczas wykonywania manewrów cofania, wyprzedzania czy wymijania.
źródło: KPP Olecko

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do redakcji... #2311464 | 46.215.*.* 22 sie 2017 09:01

  Zmieńcie w końcu treść artykułu. Wypadek z piątku o godz. 21:00 miał miejsce z drugiej strony miasta na ul Wojska Polskiego a nie jak piszecie na ul. Kościuszki

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Oleczczanin #2311284 | 37.47.*.* 21 sie 2017 21:03

   Wystarczy kontrola alkomatami pod największymi zakładami pracy w olecku po 14:00 i pozamiatane

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. gorew #2311178 | 89.76.*.* 21 sie 2017 19:06

    Osoby podróżujące audi lub ich rodzinę bardzo proszę o kontakt a-celejowicz@o2.pl (wypadek obwodnica Olecka)

    odpowiedz na ten komentarz

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5