Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 2 w Olecku

2016-10-19 12:17:11(ost. akt: 2016-10-19 12:30:16)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dzień Edukacji Narodowej przebiegał pod hasłem „Nauczyciel - to brzmi dumnie”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wszyscy pracownicy szkoły, a przede wszystkim gimnazjaliści, dzięki którym tegoroczne hasło nie jest tylko martwym sloganem.
„Uczenie jest niekończącą się podróżą. Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Nauczyć - znaczy wnieść odmianę w życie wszystkich, z którymi się człowiek styka. … Gdy mówimy nasza szkoła, nie mamy na myśli budynku, ale żywy organizm złożony z ludzi: nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, uczniów i rodziców” - tymi słowami uczniowie rozpoczęli akademię i podziękowania wszystkim tym, którzy niestrudzenie walczą o to, by uczniowie próbowali, odkrywali, marzyli i działali.

Dyrektor Barbara Taraszkiewicz podziękowała nauczycielom za pracę każdego dnia, za życzliwość, serdeczność, twórczość, kreatywność oraz serce i wysiłek wkładany w nauczanie i wychowanie młodzieży Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, które przekładają się na sukcesy edukacyjne i osiągnięcia uczniów w wielu dziedzinach. Pracownikom szkoły, administracji i obsługi w imieniu uczniów, rodziców i nauczycieli pani dyrektor podziękowała za ład i porządek panujący w szkole oraz ciepły klimat zrozumienia i życzliwości sprawiający, że czujemy się w niej bezpiecznie i komfortowo.

Życzenia zgromadzonym przekazali także (listownie lub osobiście): Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty - Krzysztof Marek Nowacki, poseł Jerzy Antoni Gosiewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olecku – Karol Sobczak, przedstawiciel Rady Rodziców – Tomasz Domel oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Adrianna Stachelek.

Odzwierciedleniem hasła naszej uroczystości są wymierne efekty naszych uczniów, w tym absolwentów, docenione przez Burmistrza Olecka.

Stypendia z jego rąk na uroczystej gali w dniu 12.10.2016r otrzymali: za osiągnięcia w dziedzinie nauki - Agata Bielenica, za osiągnięcia artystyczne w tańcu towarzyskim – Bartosz Zimnicki, za osiągnięcia w dziedzinie sportu – Bartosz Biszewski, Michał Rutkowski, Julia Łapucka, Aleksandra Kaszkiel, Paweł Masalski, Wiktoria Płazińska i Piotr Modzelewski. Stypendia otrzymali również: Piotr Kaszuba, Dawid Mitin, Ewa Łapucka i Natalia Hatalska, uczniowie którzy naukę rozpoczęli w tym roku szkolnym.

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznawane są nauczycielom nagrody.  Za wymierne efekty pracy Nagrodę Burmistrza otrzymała Marta Katarzyna Kulbacka.

Medal „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego", przyznany przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie otrzymała pani Beata Kozłowska.

Nagrodę Dyrektora za, m. in. opracowywanie i wdrażanie autorskich programów edukacyjnych, rozwijanie uzdolnień uczniów zakończonych sukcesami w konkursach przedmiotowych i na egzaminie gimnazjalnym oraz za rozwijanie zainteresowań i talentów sportowych uczniów otrzymali: Jan Najechalski, Elżbieta Borys, Marzena Elżbieta Kamińska-Kopiczko, Renata Kołdys, Agnieszka Dorota Kowalewska, Beata Kozłowska, Elżbieta Gogacz -Orlik, Wojciech Jegliński, Michał Józef Janiszewski, Wiesław Bukpaś i Dorota Włodarska.

Za zajęcie przez szkołę III miejsca w rozgrywkach sportowych w klasyfikacji gimnazjów miast i gmin województwa warmińsko-mazurskiego za rok szkolny 2015/2016 dyrektor wręczyła puchar nauczycielom wychowania fizycznego: Beacie Kozłowskiej, Alinie Kalinowskiej, Tomaszowi Borowskiemu i Maciejowi Mularczykowi.

Wśród nagrodzonych pracowników administracji i obsługi znaleźli się: Elżbieta Miller, Marta Kiejdo – Drażba, Dorota Skomin, Jerzy Siwka, Teresa Zarzecka, Mirosława Krankowska, Danuta Sadowska, Anna Rydzewska, Teresa Milewska, Helena Kozłowska, Anna Rabkowska.

Uczniowie, dziękując nauczycielom za pomoc i życzliwość uhonorowali ich m. in. tytułami: Mistrz Uśmiechu, Kosiarz Umysłu, Mistrz Exela, Złote Serce itp.

Podziękowaniem za wszystkie dni spędzone w szkole w atmosferze wzajemnej sympatii i szacunku był przygotowany przez uczniów klasy IIc kabaret pt. „Dyktando”, realizowany pod kierunkiem Małgorzaty Harasim i Diany Zawistowskiej oraz wsparciu Renaty Lau i Bogumiły Bajbak w ramach projektu edukacyjnego.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czujący #2219466 | 85.193.*.* 8 kwi 2017 21:30

    I zamiast zapachu Pani S ..... niedomyta przewodnicząca S. Ojejejejej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B