2015-11-03 15:16:10(ost. akt: 2015-11-03 19:28:56)

Na sesji Rady Powiatu w Olecku Marian Świerszcz – starosta olecki, Wacław Sapieha – przewodniczący Rady Powiatu w Olecku i Kazimierz Iwanowski – wicestarosta olecki wręczyli nagrodę „Laur Powiatu Oleckiego”.
„Laur” w dziedzinie kultury fizycznej został przyznany Wojciechowi Rejteradzie – prezesowi Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin. Jest także członkiem Zarządu Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai.

Podopieczni Wojciecha Rejterady
* zdobyli łącznie blisko 700 medali w zawodach różnego szczebla, w tym 43 na zawodach rangi mistrzostw Polski, Pucharu Polski;
* startowali w zawodach międzynarodowych, między innymi w Warnie, Wiedniu, Pradze, Londynie, Nowym Jorku, Belgradzie, Hamburgu, Berlinie i Tokio, zdobywając tytuły międzynarodowych mistrzów Wielkiej Brytanii, Czech, Niemiec i Austrii;
* 7-krotnie zdobyli medal Mistrzostw Europy i 3-krotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Tokio i wywalczyli na nich V miejsce;
w 2013 r. w klasyfikacji generalnej zdobyli tytuł najlepszego klubu w Polsce w kategorii juniora i młodzika;
* są reprezentantami kadry województwa i kadry narodowej; posiadają najwyższą klasę sportową – MM Mistrzowska Międzynarodowa Klasa Sportowa określona wymogami Ministerstwa Sportu;
* wielokrotnie znajdowali się w gronie najwybitniejszych sportowców Warmii i Mazur, zostali wyróżnieni przez marszałka województwa, starostę oleckiego i burmistrza Olecka za wybitne osiągnięcia sportowe.