Kolejne sukcesy oleckich pływaków

2015-08-12 14:11:18(ost. akt: 2015-08-12 14:19:21)

Autor zdjęcia: Archiwum OSN Amfiprion

Reprezentanci OSN "Amfiprion" z powodzeniem startowali w mistrzostwach Polski PTTK w pływaniu w płetwach oraz w otwartych mistrzostwach Gdyni. Na wodach Zatoki Gdańskiej najlepiej poradzili sobie Igor Wieloch i Marcela Wojciechowska.
W Gdyni odbyły się VII Mistrzostwa Polski PTTK oraz VII Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach. Zawody pod hasłem „Gdyńska Mila Nurkowa” odbywały się na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdyni.

Olecko reprezentowało pięciu zawodników Oleckiego Stowarzyszenia Nurkowego "Amfiprion".

Na dystansie 1000 m kategorii chłopców na najwyższym podium stanął Igor Wieloch z czasem 10:13 min. Tuż za nim na drugim miejscu na mecie zameldował się Filip Szmyt, który do zwycięzcy stracił 36 s. Równie dobrze spisała się Gabriela Biszewska, która na tym samym dystansie w grupie dziewcząt do lat 11 wywalczyła 2. miejsce. Uzyskała czas 14:23 min.

Z kolei na dystansie 2000 m w kategorii junior starszy (16-17 lat) wygrała Marcela Wojciechowska (27:39 min). Trzecią lokatę w rywalizacji chłopców zajął Mateusz Biszewski (28: 44 min).

Łącznie w zawodach startowało 52 pływaków z 7 klubów oraz zawodnicy niezrzeszeni.

OSN "Amfiprion" uplasował się na 2. miejscu w klasyfikacji zespołowej.

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie