Koncert muzyki barokowej w Olecku

2015-07-26 00:13:20(ost. akt: 2015-07-26 00:16:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Wiedeński zespół Capella Imperialis oraz wybitna sopranistka Marelize Gerber wystąpili w kościele NMP Królowej Polski z koncertem muzyki barokowej "Między Niebem a Ziemią". Muzycy grali na instrumentach historycznych z epoki.
Już po raz czwarty w ramach cyklu „Koncerty muzyki dawnej” w kościele NMP Królowej Polski odbył się koncert muzyki barokowej. Zebrani w kościele mogli posłuchać muzyki największych mistrzów tamtej epoki. W programie koncertu "Między Niebem a Ziemią" znalazły się utwory zarówno religijne, jak i świeckie, takich kompozytorów jak Georg Friedrich Haendel, Antonio Vivaldi i Antonio Caldara.
Niezwykle barokowy nastrój zapewnili wyjątkowi artyści z zespołu Capella Imperialis oraz Marelize Gerber.

Capella Imperialis - zespół instrumentów historycznych, założony w Wiedniu przez śpiewaczkę Marelize Gerber. Zrzesza on młodych artystów międzynarodowego pochodzenia (m.in. Węgry, Słowacja, Polska). Muzyków łączy wspólny cel, którym jest interpretacja kompozycji barokowych w sposób wyjątkowy i autentyczny zgodny z niepowtarzalnym idiomem praktyki wykonawczej poprzednich stuleci. Siłą napędową w doborze repertuaru jest dla Capelli Imperialis odkrywanie zapomnianych i nieznanych kompozytorów i prezentowanie ich muzyki szerokiej publiczności.

Marelize Gerber - austriacki sopran koloraturowy. Studia wokalne odbyła w Wiedniu, zaś wiedzę na temat muzyki barokowej i jej wykonawstwa pogłębiała u takich mistrzów jak np. Mieke van der Sluis czy Peter van Heyghen. Jako jedna z najbardziej cenionych koloratur w Austrii koncertowała niemal w każdym zakątku tego kraju, w większości krajów Europy, a także w USA, w Chinach, Hong Kongu, Syrii, Turcji i Meksyku.

Organizatorami koncertu byli Fundacja Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury Na Mazurach i Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.

Koncert "Między Niebem a Ziemią" odbędzie się również w niedzielę, 26 lipca o godz. 19 w Konkatedrze NMP Matki Kościoła w Gołdapi.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gold #1783215 | 178.183.*.* 26 lip 2015 10:56

  Coś chłopie przeoczyłeś, dwa tygodnie o tym trąbili w gazecie i tutaj na stronie, ale ty nie zauważyłeś.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Gfc #1783205 | 26 lip 2015 10:34

  Może napiszecie w końcu kiedy coś się odbędzie, a nie wiecznie ze coś było.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. hans #1783168 | 91.233.*.* 26 lip 2015 08:45

   30 tysięcy złotych matkobosko

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5