Gdzie jest największe zapotrzebowanie na szybki internet?

2015-06-03 12:00:00(ost. akt: 2015-06-18 17:01:18)

Autor zdjęcia: Krystyna i Roman Łukaszewscy

Trwa akcja "Chcę internet!", która ma na celu osiągnięcie celów stawianych przy realizowanym obecnie projekcie budowy infrastruktury sieci szerokopasmowej na Warmii i Mazurach.
Na portalu chceinternet.pl każdy może oznaczyć na mapie regionu miejsca, gdzie jest największe zapotrzebowanie na szybki internet. Chęć posiadania szybkiego internetu można postulować także metodą tradycyjną. Do naszych gazet dołączamy formularze, na których również można oznaczyć internetowe braki w regionie. Taki formularz wypełnili między innymi państwo Roman i Krystyna Łukaszewscy.

Dlaczego to zrobili? - Ta akcja to świetny pomysł - tłumaczył pan Roman. - Mieszkamy w Olsztynie, ale i tu na szybkość internetu można ponarzekać, więc z chęcią oznaczyliśmy się w formularzu. Pani Krystyna również poparła akcję. - Dzisiaj bez dobrego internetu nic się nie da zrobić, dlatego rozpowszechnianie go to potrzebna rzecz - mówiła. Za akcję odpowiada samorząd województwa. Marszałek Gustaw Marek Brzezin zgadza się z opinią pani Krystyny i podkreśla wagę przedsięwzięcia budowy szybkiej sieci Internet dla regionu.

- Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważna rolę współcześnie odgrywa internet - stał się podstawowym medium naszych czasów. Rozwój infrastruktury oferującej szybki Internet to jedna z najbardziej kluczowych dla gospodarki regionu inicjatyw. Dzięki temu region będzie miał szansę na przyspieszony rozwój gospodarczy, co pobudzi inwestycje w nowe technologie, wprowadzając na rynek nowe produkty i usługi.

łw, ez


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5