Zdecydowane zwycięstwo na start sezonu
2025-08-04 09:45:38(ost. akt: 2025-08-04 10:19:33)
Sezon ligowy 2025/2026 piłkarze MLKS Czarni Olecko rozpoczęli dokładnie tak, jak sobie wymarzyli — od pewnego zwycięstwa i kompletu punktów. W wyjazdowym spotkaniu wynikiem 3:0 olecczanie pokonali KS Śniardwy Orzysz.
Czarni od początku meczu w Orzyszu narzucili swój styl gry, nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto jest lepszy tego dnia. Od pierwszego gwizdka to oni przejęli inicjatywę. Wysoki pressing i agresywna gra w środku pola pozwoliły przejąć kontrolę nad spotkaniem i szybko stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy.
W 30 minucie idealnym podaniem w uliczkę został obsłużony Piotr Demko, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Śniardw zachował zimną krew i wyprowadził zespół na prowadzenie — 1:0 dla Czarnych!
Sześć minut później swoją determinację pokazał ponownie Piotr, który został sfaulowany w polu karnym rywali. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jakub Kozłowski i pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0!
Po przerwie Czarni nie spuścili z tonu. — Graliśmy mądrze, kontrolując przebieg wydarzeń i konsekwentnie dążąc do kolejnych bramek. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, z których jedną udało się zamienić na gola. W 80 minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne wbiegł Piotr Sowulewski uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 3:0 dla Czarnych Olecko. Do końca spotkania kontrolowaliśmy grę, nie pozwalając Śniardwom na stworzenie poważniejszego zagrożenia pod naszą bramką. Z Orzysza wracamy z kompletem punktów i jasnym sygnałem dla reszty ligi — Czarni Olecko są gotowi do walki! Panowie, czapki z głów. Pokazaliście dzisiaj, czym jest walka do ostatniego gwizdka, zespołowa gra i pełne zaangażowanie. Każdy z Was zostawił serce na boisku — od pierwszej do ostatniej minuty byliście drużyną z charakterem, która wie, po co wychodzi na murawę — relacjonują sobotni mecz na swoim profilu Czarni Olecko.
Kolejny mecz Czarni rozegrają również na wyjeździe. W niedzielę 10 sierpnia o 14.00 pierwszy gwizdek z LKS Orzeł Janowiec Kościelny.
Skład Czarnych:
Andrzej Miliszewski - Filip Zawistowski, Piotr Sowulewski (86’ Kułak), Michał Wasilewski, Maciej Cichocki (46’ Andruszkiewicz) - Bartosz Gdak, Ariel Tusznio, Gabriel Gdak, Mateusz Knoch (76’ Kuźba)- Piotr Demko, Jakub Kozłowski
Rezerwowi:
Kacper Dzwonkowski, Marcin Grygo, Krystian Kuźba, Dawid Kułak, Dawid Andruszkiewicz
Andrzej Miliszewski - Filip Zawistowski, Piotr Sowulewski (86’ Kułak), Michał Wasilewski, Maciej Cichocki (46’ Andruszkiewicz) - Bartosz Gdak, Ariel Tusznio, Gabriel Gdak, Mateusz Knoch (76’ Kuźba)- Piotr Demko, Jakub Kozłowski
Rezerwowi:
Kacper Dzwonkowski, Marcin Grygo, Krystian Kuźba, Dawid Kułak, Dawid Andruszkiewicz
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez