Kolejne 3 punkty na koncie Czarnych Olecko

2024-10-07 09:49:33(ost. akt: 2024-10-07 09:59:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 9. kolejce ligi okręgowej Czarni Olecko pokonali na wyjeździe 2:1 Cresovię Górowo Iławeckie. Trzy punkty zapewniły oleckiej drużynie awans na 4. miejsce w tabeli.
Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie spotkania. W 46. min drugiej połowy bramkę wyrównującą strzelił Jakub Kozłowski, a w 64. min gola na wagę trzech punktów zdobył Kacper Rejterada. Wygrana dała Czarnym awans na 4. miejsce w tabeli.
Olecczanie grali w składzie: Andrzej Miliszewski - Filip Zawistowski, Michał Wasilewski, Beniamin Przełomski, Maciej Kosiński - Ariel Tusznio, Robert Dawidziuk, Krystian Kuźba, Kacper Rejterada, Radosław Gulbierz - Jakub Kozłowski.
Wyniki 9. kolejki: Gwardia Szczytno 6:2 Vęgoria Węgorzewo, Naki Olsztyn 2:2 Orzeł Janowiec Kościelny, Kłobuk Mikołajki 1:4 Perkun Orżyny, MKS Korsze 4:2 Iskra Narzym, GKS Stawiguda 3:3 Błękitni Pasym, Śniardwy Orzysz 1:0 Orlęta Reszel, Cresovia Górowo Iławeckie 1:2 Czarni Olecko, Polonia Iłowo 2:0 Victoria Bartoszyce.
Czarni mają na swoim koncie 18 punktów (23:22) i w tabeli ligi okręgowej awansowali na 4. miejsce. Liderem jest GKS Stawiguda (25 pkt.)

W 10. kolejce (12 października, godz. 15) Czarni podejmą 3. w tabeli Polonię Iłowo.