600 tys. dla służb mundurowych

2024-07-09 15:45:39(ost. akt: 2024-07-09 16:10:56)

Autor zdjęcia: Pixabay

Kolejny rok z rzędu, z puli środków budżetu województwa na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową, samorząd województwa wspiera służby mundurowe.

W czerwcu dotację w wysokości 1,7 mln zł otrzymało kilkadziesiąt jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu. Jedną z jednostek OSP na Mazurach, która otrzyma wsparcie jest OSP KSRG Kowale Oleckie.

Tym razem pomoc finansowa trafi do policjantów, pograniczników oraz zawodowych strażaków.

To są wydatki związane z poprawą bezpieczeństwa publicznego, a więc nas wszystkich — mówi marszałek województwa, Marcin Kuchciński. — Cieszę się, że jako samorząd województwa możemy regularnie dokładać do tego naszą cegiełkę. Sama ofiarność strażaków, zawodowych czy ochotników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej nie wystarczy, jeśli służby te nie będą dysponowały nowoczesnym sprzętem. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są znacznie większe, ale mam nadzieję, że tegoroczne dotacje ułatwią pracę służbom, które przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia, mienia oraz stoją na straży porządku i naszego bezpieczeństwa.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie przyznaną dotację przeznaczy na zakup łodzi ratowniczej oraz trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych. Z kolei Komenda Wojewódzka Policji dzięki dofinansowaniu będzie mogła nabyć nieoznakowany radiowóz. Natomiast Wamińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie zaplanował kupno czterech quadów wraz z wyposażeniem, silnika do łodzi patrolowej oraz urządzenia do koszenia roślinności w pasie drogi granicznej.

Łączna suma przyznanych dotacji wynosi 600 tys. zł.

UMWW-M, opr. tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5