Seniorka straciła 60 000 złotych!

2024-07-06 11:26:15(ost. akt: 2024-07-06 11:34:10)

Autor zdjęcia: KMP Szamotuły

W poniedziałek, 1 lipca, w godzinach popołudniowych do Komendy Powiatowej w Olecku wpłynęło zgłoszenie o oszustwie. Jak ustalono do 80-letniej mieszkanki Olecka zadzwoniła płacząca kobieta podająca się za jej córkę. Przekazała ona informację, że spowodowała wypadek drogowy i teraz potrzebuje pieniędzy, aby zapłacić kaucję i uniknąć więzienia.

Przerażona seniorka chcąc pomóc córce zaoferowała, że przekaże jej wyznaczoną kwotę pieniędzy w wysokości 60 tyś. zł. Po chwili do drzwi zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako adwokat córki i odebrał przesyłkę z pieniędzmi. Seniorka, wykonując polecenia oszustów straciła swoje oszczędności — relacjonują oleccy policjanci.

Policjanci poszukują sprawców i nadal apelują o ostrożność oraz rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc na telefon stacjonarny usiłują wyłudzić pieniądze.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o przekazanie tego kolejnego ostrzeżenia oraz sposobów postępowania seniorom ze swoich rodzin oraz sąsiedztwa. Osobami szczególnie zagrożonymi tego typu przestępstwami są osoby starsze, które od wielu lat posiadają telefony stacjonarne. Pamiętajmy o bezpieczeństwie seniorów z naszego otoczenia! — przypominają i apelują policjanci.

KPP Olecko, opr. tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5