Strzelanie czy układanie kostki Rubika?

2024-04-24 11:34:54(ost. akt: 2024-04-24 22:08:33)

Autor zdjęcia: powiat.olecko.pl/Anna Turowska

Starosta Olecki Marzanna Pojawa-Grajewska objęła patronat nad Otwartymi Zawodami Strzeleckimi na wirtualnej strzelnicy i I Powiatowym Konkursem Układania Kostki Rubika „Kostka Rubika – To jest łatwe”.

Odbyły się one 10 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku podczas Dnia Otwartego Szkoły. Wzięli w nich udział głównie uczniowie szkół podstawowych. Starosta Olecki ufundowała i wręczyła zwycięzcom puchary.

W Turnieju Strzeleckim w kategorii zespołowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa (SP) w Gąskach. II miejsce zajęła SP w Kowalach Oleckich, a III miejsce – SP w Świętajnie. W kategorii indywidualnej I miejsce zdobył Filip Laskowski z SP w Gąskach. II miejsce zajął Hubert Więcko z SP w Raczkach. A III miejsce – Michał Kalinowski z SP w Gąskach.

Najlepsi w układaniu kostki Rubika w kategorii:
2x2x2: Piotr Brodowski z SP nr 3 w Olecku, Jędrzej Topolski z SP Montessori w Augustowie, Oliwier Nartowicz z SP nr 4 w Olecku, Patryk Skarżyński z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych (ZSLiZ) w Olecku;
3x3x3: Leon Dermont z SP nr 3 w Olecku, Jędrzej Topolski z SP Montessori w Augustowie, Tomasz Sertel z SP w Gąskach i Miłosz Krukiel z ZSLiZ w Olecku.

Oba konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.