Udany start oleckich karateków

2024-04-23 13:14:21(ost. akt: 2024-04-23 13:23:16)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W Ostródzie odbył się międzynarodowy turniej IKO Polish Open, w którym wystartowało 630 zawodników z 45 klubów. Były to bardzo mocne zawody i rywalizacja stała na wysokim poziomie. Dla olecczan to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które zostaną rozegrane w dniach 18-19 maja w Warnie.
Start można zaliczyć do udanych. Ekipa Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin zdobyła 5 srebrnych medali oraz 8 brązowych. Walki finałowe oleckich zawodników były bardzo wyrównane i do złota zabrakło niewiele.

WYNIKI OLECCZAN:
Srebrne medale:
Klaudia Gliniecka,
Władysław Domelewski,
Patryk Hołownia,
Maja Dziubińska,
Agnieszka Słowińska.
Brązowe medale:
Julita Barszczewska,
Jakub Wojciechowski,
Monika Jastrzębska,
Julia Hołownia,
Olga Pęcak,
Natan Siłkowski,
Filip Juszkiewicz,
Kamil Smokowski.

- Przed nami ostatnie cztery tygodnie przygotowań do najważniejszego startu w tym sezonie. W przyszłym tygodniu weźmiemy udział w międzyklubowych sparingach w Lesznowoli. Później zostanie czas na ostatnie szlify - mówi sensei Wojciech Rejterada.
Na Mistrzostwach Europy Olecko reprezentować będą: senior - Filip Maksimowicz oraz juniorzy - Agnieszka Słowińska, Julia Hołownia, Władysław Domelewski, Klaudia Gliniecka, Kamil Smokowski, Lena Pskowska, Mateusz Gaworski, Piotr Słowiński.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5