Kto zostanie Burmistrzem Olecka?

2024-04-15 08:35:17(ost. akt: 2024-04-15 08:35:41)
Już w poniedziałek. 15 kwietnia, w sali kina ROK „Mazury Garbate” debata kandydatów na urząd Burmistrza Olecka. Przyjdź i posłuchaj sam! Wstęp wolny!
W związku z drugą turą wyborów na urząd Burmistrza Olecka postanowiliśmy zorganizować debatę. Oboje kandydatów - Aneta Milczarek i Karol Sobczak potwierdzili chęć udziału w niej.

Zapraszamy w poniedziałek, 15 kwietnia, na godzinę 17:00, do sali kina w ROK „Mazury Garbate”. Wstęp wolny.

Debata będzie również transmitowana w internecie, a następnie dostępna na kanale Gazety Olsztyńskiej w serwisie YouTube.

Jak będzie przebiegała debata?

Każdy z kandydatów otrzymał już jej scenariusz, aby mógł się przygotować.

Pierwszym z najważniejszych punktów będzie czas na prezentację, po 2 minuty dla każdego z kandydatów.

Następnie przejdziemy do 3 bloków tematycznych. Każdemu z kandydatów zostanie zadanych po 6 takich samych pytań. Kandydaci otrzymali te pytania, aby mogli się do nich przygotować. Na odpowiedź na każde z nich każdy będzie miał po 2 minuty.

Kolejnym punktem debaty będą pytania od internautów i widowni. Pytania zadane przez internautów zostaną spisane i trafią do szklanej kuli. Trafią do niej również pytania od widowni - każdy, kto przyjdzie na debatę, będzie mógł zapisać swoje pytanie na przygotowanej przez organizatorów karteczce i wrzucić je do tej samej szklanej kuli.

Jeśli po przeczytaniu pytania kandydat stwierdzi, że jest ono niestosowane, narusza dobre imię, wówczas prosi prowadzących o konsultację i następuje losowanie kolejnego pytania.

Przedostatnim punktem debaty będzie dyskusja między kandydatami. Każdy z uczestników będzie mógł zadać po dwa pytania swojemu kontrkandydatowi. Został przewidziany czas na odpowiedź na pytanie, ripostę pytającego i komentarz odpowiadającego.

Na zakończenie debaty każdy z kandydatów będzie miał po 3 minuty na jej podsumowanie.

Jednocześnie widzów i słuchaczy debaty prosimy o zachowanie spokoju w trakcie jej trwania, o niezakłócanie wypowiedzi kandydatów. Prosimy również o powstrzymanie się od agitacji wyborczej na terenie Regionalnego Ośrodka Kultury.

Jak zadać pytanie kandydatowi?

Pytania można wpisywać w komentarzach pod postem, wpisując również imię i nazwisko kandydata, do którego skierowane jest pytanie.
Każdy, kto przyjdzie na debatę, będzie mógł zapisać swoje pytanie na przygotowanej przez organizatorów karteczce i wrzucić je do tej samej szklanej kuli.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5