Olecczanie w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

2024-04-10 09:39:51(ost. akt: 2024-04-11 08:57:48)

Autor zdjęcia: MLKS Czarni - KS Granit Olecko

W miniony weekend w Ostrołęce, Opolu, Warszawie i Olecku odbyły się turnieje fazy 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Szesnaście drużyn rywalizowało o miejsca w najlepszej “ósemce” w kraju.
Rywalizacja o Mistrzostwo Polski w kategorii juniorów młodszych wchodzi w coraz bardziej zaawansowaną fazę. W trakcie minionego weekendu młodzi szczypiorniści rozegrali turnieje w ramach 1/8 finału.

Zmagania toczyły się na parkietach w Ostrołęce, Opolu, Warszawie i Olecku. Spośród szesnastu drużyn uczestniczących na tym etapie gier, tylko połowa miała uzyskać awans do kolejnej rundy.

Na przestrzeni weekendowej rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy PORT SERVICE Wybrzeże II Gdańsk, Gwardia I Opole, UKPR Agrykola Warszawa i MLKS Czarni Olecko.

Najciekawiej tabela ułożyła się w Ostrołęce. Po trzech kolejkach gier aż trzy drużyny zakończyły turniej z równą liczbą punktów. O awansie zadecydować musiała tzw. mała tabelka i bilans bramek. Promocja o włos minęła ekipę MSPR Siódemka-Huras Legnica. Zdecydowanie bardziej klarowny układ sił dotyczył pozostałych turniejów, gdzie zawodnicy z Opola, Warszawy i Olecka zakończyli rywalizację z kompletem zwycięstw.

Najlepszym strzelcem rozgrywek po etapie 1/8 finału jest Bartłomiej Rugała z drużyny Gwardia I Opole, który w sześciu meczach zdobył 54 bramki.

Drużyny, które wywalczyły awans w fazie 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:
Turniej w Ostrołęce: PORT SERVICE Wybrzeże II Gdańsk, UMKS Trójka Ostrołęka
Turniej w Opolu: Gwardia I Opole, KS VIVE I Kielce
Turniej w Warszawie: UKPR Agrykola Warszawa, SKS Kusy Kraków
Turniej w Olecku: MLKS Czarni Olecko, SKF KPR Sparta Oborniki

ZPRP, opr. tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5