Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Olecku

2024-04-10 10:59:58(ost. akt: 2024-04-10 11:04:23)

Autor zdjęcia: Archiwum Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego w Olecku

Społeczność Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego w Olecku wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olecku już po raz 11 aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
W tym roku nasza inicjatywa odbyła się pod patronatem Burmistrza Olecka Karola Sobczaka. Miała ona na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu, potrzebę większej empatii i tolerancji dla możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
Naszą tradycją podczas obchodów jest aktywność fizyczna. W tym roku zaprosiliśmy uczestników do pokonania toru aktywności.
By zwrócić uwagę na ważne problemy, z jakimi borykają się osoby w spektrum autyzmu oraz ich rodziny, między innymi brak zrozumienia czy wykluczenie społeczne zaprosiliśmy dzieci z „Niepublicznego Przedszkola Kubuś i Przyjaciele” oraz z „Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku” do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Akceptuję, pomagam, szanuję”.
Musimy sobie uświadomić, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie powinny być tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszej społeczności. Chcemy kształtować właściwe postawy prospołeczne oraz przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.
Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne w Olecku

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5