Do wyborczej "walki" dołączył Przemysław Nowoć

2024-03-16 12:33:22(ost. akt: 2024-03-16 12:50:15)

Autor zdjęcia: Fb/Przemysław Nowoć

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że mamy czworo kandydatów na urząd burmistrza Olecka. A jednak! Do grona kandydatów dołączył Przemysław Nowoć.
Wybory samorządowe to nie tylko formalność czy obowiązek obywatelski - to kluczowy moment, kiedy każdy z nas ma realny wpływ na kształt naszej lokalnej społeczności.

Na kogo będziemy mogli oddać głos przy urnach wyborczych 7 kwietnia? Jeszcze do niedawna wydawało się, że mamy czworo kandydatów do urzędu burmistrza Olecka.


O reelekcje będzie ubiegał się dotychczasowy włodarz Karol Sobczak (KWW Jesteśmy Samorządni).

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami o stanowisko burmistrza będzie ubiegał się również Paweł Giełazis, radny, biznesmen i społecznik (KWW Pawła Giełazis).

A może czas, aby stanowisko burmistrza objęła kobieta? Taką decyzję już 7 kwietnia będą mogli podjąć wyborcy.

O urząd burmistrza ubiegać będą się bowiem dwie panie. Jedną z nich jest radna Wioletta Żukowska (KWW Gmina Olecko - dla Ciebie), drugą Aneta Milczarek (KWW Mała Ojczyzna Olecko).

W minionym tygodniu deklarację o ubieganiu się o urząd burmistrza Olecko złożył Przemysław Nowoć.

— Potrzebujemy silnego, zdecydowanego i nieuwikłanego w żadne sieci zależności i wpływów gospodarza. Dlatego wraz z komitetem założycielskim KWW Czas na zmiany i rozwój postanowiliśmy, że wystartuję w tegorocznych wyborach na Burmistrza miasta Olecko — informuje Przemysław Nowoć.

Którzy kandydaci okażą się najbardziej przekonujący? Tego dowiemy się już 7 kwietnia.

Dlaczego wart iść na wybory?

Głosowanie w wyborach samorządowych to wyjątkowa okazja do uczestniczenia w procesie kształtowania polityki na najbliższym szczeblu. Nasze wybory dotyczą spraw bliskich - od jakości edukacji w lokalnych szkołach po stan dróg i infrastruktury, której codziennie używamy. Lokalna władza wpływa na jakość życia każdego z nas, a głosowanie to szansa na wybór tych, którzy będą reprezentować nasze interesy.

Samorząd odpowiada za kluczowe obszary życia codziennego, takie jak zdrowie, edukacja, transport. Dlatego warto wziąć udział w wyborach, aby mieć pewność, że osoby sprawujące władzę na lokalnym poziomie są świadome Twoich potrzeb i aspiracji.

Głosowanie to także sposób na budowanie wspólnoty. Aktywne uczestnictwo w wyborach mobilizuje lokalną społeczność do wspólnego działania. To szansa na wyrażenie jedności i solidarności w dążeniu do lepszego jutra dla wszystkich mieszkańców.

Wybrani przez nas przedstawiciele w wyborach 7 kwietnia będą wpływali na politykę lokalną nie tylko na czas swojej kadencji, ale także kształtują przyszłość społeczności.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5